Reklama
Już tylko godziny dzielą nas od Aachen

Aktualności

Już tylko godziny dzielą nas od Aachen

Podziel się:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email

W najbliższą sobotę rozpocznie się Puchar Narodów w Aachen (Akwizgran) – obok Czempionatu Świata w Paryżu najbardziej prestiżowa i najtrudniejsza impreza jesieni. Przypomnijmy, że przez trzy ostatnie lata główne trofeum – dla kraju, który uzyskał najwięcej punktów dla koni swojej własności – przypadało Polsce (także w 1998 i 2001), Puchar Hodowców zaś został przyznany naszej hodowli dwa lata temu (oraz w 2001 roku). Pierwszego dnia rywalizować będą konie z klas juniorskich oraz klacze 4-6-letnie. W niedzielę na ringu pojawią się konie starsze, a pokaz zamkną czempionaty oraz uroczystość wręczenia nagród głównych.

Koni polskiej własności będzie w Aachen aż 29: 4 klaczki roczne (El Piatzolla pp. Błaszkiewiczów, michałowskie Parmana i Wieża Róż oraz Psyche Kreuza z Chrcynna), ogierek roczny (Eternal z Małej Wsi), 6 klaczek 2-letnich (Bajaderka Moniki Luft, Chaos Persefona z Chrcynna, Daisy FF Tomasza Tarczyńskiego, michałowskie El Saghira i Padova, Melody z Minnesota Arabians), 3 klaczki 3-letnie (Ermina Moniki Luft, Espinezja z Falborka i Psyche Victoria z Chrcynna), 7 klaczy 4-6-letnich (Marjjana VA z Silvatiki, janowskie Sefora i Etnologia, michałowskie Emandoria i Wilda, Valeriana z Agricola Farm i Szanta z Falborka), 3 ogiery 4-6-letnie (Emberk Agnieszki Kozłowskiej oraz Drabant i Esparto z Michałowa), dwie klacze z klasy 11-letnich lub starszych (Emmona i Georgia z Michałowa) i dwa ogiery 7-10-letnie (janowskie Poganin i Salar) plus będący w dzierżawie michałowski 3-latek Kabsztad.

W Aachen pojawią się także konie polskiej hodowli, ale zagranicznej własności. Trzy z nich to prawdziwe gwiazdy: Kwestura, wł. Ajman Stud, Fallada, wł. NV Zoutekreken/Gheysens (Belgia) i Elandra, wł. Halsdon Arabians. Pojawić się ma także białecki Plagiat, wł. Tjust Araber (Szwecja).

 

Podobnie jak w zeszłym roku wszystkie oczy zwrócone były w kierunku Pianissimy, tak tym razem ogromne nadzieje wiążą Polacy z Emandorią. Wydaje się bowiem, że jej szanse na zdobycie najwyższych laurów są w Aachen bardzo poważne!

Bezpośrednia relacja dostępna będzie pod adresem: http://www.all-nations-cup.org/27anc/main/live.php  
Wyniki można będzie także śledzić na Twitterze: http://twitter.com/monikaluft

Sędziowie:
Alia Al Hussein Al Saleh (Jordania)
Renata Schibler (Szwajcaria)
Marianne Tengstedt (Dania)
Gianmarco Aragno (Włochy)
Walter Koch (Niemcy)
Nasr Marei (Egipt)

Podziel się:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Reklama
Reklamy

Newsletter

Reklamy
Equus Arabians
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.