Reklama
Służewiec: nagrody Życia Warszawy

Aktualności

Służewiec: nagrody Życia Warszawy

Podziel się:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Fot. Filip Luft
Fot. Filip Luft

Podajemy pełne wyniki XXXII posezonowych wyborów nagród na Służewcu, zorganizowanych przez Życie Warszawy i Oddział Wyścigi Konne Warszawa-Służewiec.

KONIE

Koń Roku – Hipoliner, zwycięzca Wielkiej Warszawskiej oraz biegów o nagrody Golejewka i Kozienic. Hodowla: PKI SA, właściciel: Bogdan Tomaszewski, trener Józef Siwonia, dżokej Anton Turgaev.

Najlepsza Klacz – Jagabella, zwyciężczyni nagród: Strzegomia, Wiosennej, Deer Leapa oraz Oaks w Bratysławie. Hodowca i właściciel Witold Krzemiński, tr. Adam Wyrzyk, dż. Piotr Krowicki;

Rewelacja Roku – Soros, zwycięzca Derby. Hodowca i właściciel: Tadeusz Sobierajski, tr. Małgorzata Łojek, dż. Piotr Piątkowski;

Najlepszy Miler – Golden Tirol, zwycięzca nagród: Rulera, Mosznej i Criterium na Służewcu oraz Derby Austrii. Hodowla R. Muller, właściciel Salih Plavac, tr. A. Wyrzyk, dż. P. Krowicki;

Najlepszy Koń Arabski – niepokonany w 2009 r. Marvin El Samawi, zwycięzca m.in. Nagrody Europy na Służewcu oraz czterech wyścigów na torach niemieckich. Hod. The Kossack Stud B.V., wł. Jutta Hietzscholdt, tr. Mieczysław Mełnicki, dż. Aleksander Reznikov.

HODOWCY I WŁAŚCICIELE

Wyróżniony hodowca koni – Marian Pokrywka. Za utrzymywanie wysokiego poziomu hodowli. Szczególnie za wyhodowanie Dżygita, Dancinga Moona i Dżuliwany.

Wyróżniony właściciel koni – Kishore Mirpuri. Za wieloletnie przywiązanie do polskich wyścigów. Szczególnie za zakupy koni za granicą i wystawianie ich do wyścigów na Służewcu.

Nagroda Never Say Die (nigdy się nie poddawaj) dla Zenona Duplickiego. Za inwestowanie w polską hodowlę w trudnym dla wyścigów okresie i stworzenie ośrodka treningowo-hodowlanego w Juliopolu. Determinacja i zaangażowanie Zenona Duplickiego, którego konie trenuje jego syn Marcin, zaowocowały bardzo dobrymi wynikami dwulatków po Janoszu w sezonie 2009.

Nagroda specjalna dla Stadniny Janów Podlaski. Za zorganizowanie na swoich obiektach treningu koni wyścigowych i dobre wyniki w sezonie 2009 na Służewcu.

Wyróżnienie specjalne dla hodowcy i właściciela koni arabskich Zbigniewa Górskiego. Za rozwijanie hodowli i dobre wyniki m.in. Ehuda, Arwima i Al Kary.

TRENERZY

Trener Roku – Adam Wyrzyk. Za zorganizowanie wyróżniającej się stajni poza centrum wyścigowym i skuteczną konkurencję. W szczególności za wygranie 9 gonitw pozagrupowych,
4 kategorii A i 5 kategorii B dla folblutów oraz Derby w Austrii i Oaks w Bratysławie.

Czempion Roku – rywalizacja zostanie rozstrzygnięta podczas ostatniej dwudniówki. Liczą się tylko zwycięstwa na Służewcu.

Rewelacja Roku – Wojciech Olkowski; Za udany debiut w roli trenera. Szczególnie za wyniki Dżygita, Dżuliwany i Norwega.

Wyróżnienie specjalne dla Macieja Janikowskiego z okazji Jubileuszu 40-lecia pracy trenerskiej oraz za zwycięstwa Merliniego w biegach o nagrody Prezesa Totalizatora Sportowego i St. Leger.

Wyróżnienie specjalne dla Macieja Jodłowskiego za udany debiut w roli trenera firmowej stajni Widzów-K. Tyszko. Szczególnie za wyniki zimowego faworyta na Derby Mileryta, San Luisa i Sztalugi.

JEŹDŹCY

Dżokej roku – Piotr Piątkowski. Za wygranie trzech klasyków: Derby, Oaks i St. Leger.

Czempion Jeźdźców – Aleksander Reznikov. Za wygranie rankingu jeździeckiego z dużą przewagą.

Wyróżnienie specjalne dla Piotra Krowickiego. Za wkład w sukcesy koni trenera Adama Wyrzyka.

Wyróżnienie specjalne dla Antona Turgaeva. Za postępy w sztuce jeździeckiej, szczególnie za dosiady na Hipolinerze.

Nagroda dla młodego jeźdźca Marcina Włostowskiego. Za udane próby nawiązywania rywalizacji z dżokejami.

Nagroda dla wyróżniającej się amazonki Pauliny Landsberg. Za postępy w jeździe.

Uroczyste wręczenie pucharów odbędzie się w niedzielę, 29 listopada, na torze, ok. 25 minut po zakończeniu ostatniej gonitwy.

Podziel się:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Reklama
Reklamy

Newsletter

Reklamy
Equus Arabians
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.