Reklama
Pokaz w Al Khalediah niemal bez koni z Europy

Aktualności

Pokaz w Al Khalediah niemal bez koni z Europy

Podziel się:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email

Pokaz klasy A, który odbył się w ramach Al Khalediah Arabian Horse Festival (27-29.01) pod wieloma względami różnił się od imprez organizowanych w dwóch poprzednich latach. „Było dwukrotnie więcej koni niż w zeszłym roku – mówi Anna Stojanowska, która (okryta abają) sędziowała pokaz. – Nadeszło przeszło 300 zgłoszeń. Jednak tym razem organizatorzy nie pokrywali kosztów przyjazdu zaproszonych koni, wręcz przeciwnie, trzeba było zapłacić wpisowe. Choć nie odbiło się to na liczbie koni, to na ich jakości już tak. Koni z Europy było bardzo mało. Brakowało także koni środka, dobrych koni średniej klasy – prezentowały się albo gwiazdy międzynarodowych ringów, konie naprawdę z najwyższej półki, albo konie zupełnie poza standardem. Aż zastanawiające wydawało się, jak mogły zdobyć kwalifikację na pokaz klasy A!”.

Brak koni spoza krajów bliskowschodnich widać w wynikach – żaden koń nie-bliskowschodniej własności nie znalazł się w czołówce. „Dwie michałowskie klacze dzierżawione przez Athbah Stud, Parmana (Al Maraam – Palmira/Monigramm) i El Saghira (Galba – Emira/Laheeb), wyróżniały się jakością – kontynuuje Anna Stojanowska – ale chyba było jeszcze dla nich za wcześnie na występ, prawdopodobnie nie zdążyły się dobrze zaaklimatyzować. Mariusz Liśkiewicz dokonywał cudów, by wyciągnąć z nich wszystko, co możliwe. 2-letnia Parmana wypadła tak jak mogła (była 2. w klasie), starsza, 3-letnia El Saghira (czwarte miejsce w klasie) mogła chyba osiągnąć więcej”.

Polską hodowlę reprezentowały także zakupione na aukcji przez Athbah Stud Egea (Laheeb – Egna /Eukaliptus, hod. SK Michałów, 2 miejsce w klasie), Elissara (Laheeb – Ekscella/Monogramm, hod. SK Michałów, 4 m. w klasie) i Bellisima (Ekstern – Bellona/Czako, hod. Stanisława Redestowicza, 4 m. w klasie). „Egea wystąpiła w bardzo trudnej klasie klaczy najstarszych i ugrała, ile się dało – komentuje Anna Stojanowska. – Klasy starsze były zdecydowanie mocniej obsadzone. Młodych koni było bardzo dużo – aż po 3 sekcje roczniaczek i dwulatek, ale wiele z nich było słabych, przede wszystkim na spodzie. Noty za nogi nie przekraczały „15”, a i tak to była łagodna ocena”.

„Stadniny bliskowschodnie nadal wygrywają końmi importowanymi – podsumowuje Anna Stojanowska. – Wyjątkiem jest Al Shaqab Stud, która pochwalić się może końmi własnej hodowli wysokiej klasy”.

Nasza sędzina bardzo chwali także organizację pokazu, za którą odpowiedzialna była Australijka Melanie Mannix. Trudno także nie pochwalić wspaniałej pogody, tak różnej od tego, co mamy za oknami – między 22 a 27 stopni, sucho i przyjemnie.

Wyniki:

Czempionat Klaczy Młodszych
WA Magna Rouge (MCA Magnum Gold – WA Rougealene DCT/NV Elite), hod. amerykańskiej, wł. Al Khaled Farm (Arabia Saudyjska)
Marhnika (Marhaabah – Ladi Veronika/Versace), hod. amerykańskiej, wł. Ajman Stud (ZEA)
Nooran Al Khalidiah (Padrons Immage – Robin K/CG Balih El Jamaal), hod/wł. Al Khalediah Stables (Arabia Saudyjska)

Czempionat Ogierów Młodszych
Fadi Al Shaqab (Besson Carol – Abha Myra/Marwan Al Shaqab), hod. amerykańskiej, wł. Al Shaqab (Katar)
Siram Athbah (Marajj – MA Bint Azadik/Om El Azadik), hod/wł. Athbah Stud (Arabia Saudyjska)
Bandar (Psytadel – Horiah/FS Bengali), hod/wł. King Abdullah Bin Abdulaziz & Sons (Arabia Saudyjska)

Czempionat Klaczy Starszych
Athenaa (Ashhal Al Rayyan – Ass-Windi/Gonchar), hod. brytyjskiej, wł. Al Khalediah Stables (Arabia Saudyjska)
Aja Angelica (WH Justice – FS Anastasia/Kubinec), hod. brytyjskiej, wł. Ajman Stud (ZEA)
Jamilla Al Zobair (Ashhal Al Rayyan – My Silk Stocking/Thee Desperado), hod/wł. Al Zobair Stud (ZEA)

Czempionat Ogierów Starszych
Baanderos (Marwan Al Shaqab – HB Bessolea/Besson Carol), hod. amerykańskiej, wł. Al Khalediah Stables (Arabia Saudyjska)
MCA Magnum Gold (Magnum Psyche – Litique/Litigator), hod. amerykańskiej, wł. Al Khaled Farm (Arabia Saudyjska)
Sabea Al Sahraa (Koronec – Nouf/Thee Desperado), hod/wł. King Abdullah Bin Abdulaziz & Sons (Arabia Saudyjska)

Podziel się:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Reklama
Reklamy

Newsletter

Reklamy
Equus Arabians
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.