Reklama
Blommeröd już po raz 20. – i nadal przyjazny!

Aktualności

Blommeröd już po raz 20. – i nadal przyjazny!

Podziel się:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Primera (Białka 2010), fot. Mateusz Jaworski
Primera (Białka 2010), fot. Mateusz Jaworski

Podobnie jak pokaz w austriackim Wels, najbardziej znany w Polsce pokaz skandynawski, Scandinavian Open w szwedzkim Blommeröd, obchodził piękny jubileusz – 20-lecie. Z tej okazji ekipa z Janowa Podlaskiego wybrała się w mocnym i, co ważniejsze, skutecznym składzie. W Czempionacie Klaczy Młodszych złoty medal, tytuł i wyróżnienie dla najlepszego konia pokazu zdobyła Primera (Eden C – Preria po Ararat), która w ostatecznej rozgrywce pokonała brytyjską WW Indih (OR Marc – Ivernah po Crusader). Rohara Exotica (Da Vinci FM – Special Treat po Marwan Al Shaqab), amerykańskiej hodowli, zdobyła brązowy medal. W Czempionacie Klaczy Starszych tytuł wiceczempionki wywalczyła Cenoza (Ekstern – Celna po Alegro), która uległa brazylijskiej hodowli Tamarze LL (Gris El Jamaal – Sweet Alladina po Almaden). Z brązowym medalem wraca zaś Alabama (Gazal Al Shaqab – Altona po Eukaliptus).

W Czempionacie Ogierów Młodszych niemałe powody do zadowolenia ma SK Mała Wieś, której to hodowli Eternal (FS Bengali – Ewitacja po Ganges) zdobył brązowy medal. Przegrał z Juvelem OS (WH Justice – po Swana po Kubinec), wyhodowanym w Niemczech oraz ze szwedzkim Bernhardem (Rohara Bacara – Tosca po TC Kaszmir).

Tamara LL z Johanną Ullström, fot. Mateusz Jaworski
Tamara LL z Johanną Ullström, fot. Mateusz Jaworski

W Czempionacie Ogierów Starszych wszystkie medale przypadły koniom polskiej hodowli, dwóm synom Gazala Al Shaqab i synowi Emigranta. Equifor (od Eqviria po Pers) zdobył złoto, michałowski Lissar (od Larissa po Eukaliptus), sprzedany w zeszłym roku na Selection Sale za 19 tys. euro do Danii – srebro, Eurykles (od Eutona po Etogram) zaś brąz. W przyszłym roku urodzą się pierwsze polskie źrebięta po Equiforze, poznamy więc także jego wartość hodowlaną, obok niemałej, jak się po raz kolejny okazuje, pokazowej.

Tak jak Michałów w Wels, tak teraz Janów stał się dla Szwedów trudnym gościem, który zjawia się punktualnie na świąteczną kolację, po czym wyjeżdża z kompletem rodowych sztućców. Można podejrzewać, iż niektórzy organizatorzy pokazów z niepokojem liczą teraz swoje edycje, zaniepokojeni, że znów przyjadą konie z Polski i rozbiją zabawę. Ale serio, to kolejna rewelacyjna promocja polskich arabów na naszym kontynencie, odnotowana zapewne znacznie dalej, w tym u potencjalnych kupców wybierających się na tegoroczną aukcję.

Podziel się:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Reklama
Reklamy
Reklamy
Equus Arabians
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.