Reklama
Blommeröd już po raz 20. – i nadal przyjazny!

Aktualności

Blommeröd już po raz 20. – i nadal przyjazny!

Podziel się:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Primera (Białka 2010), fot. Mateusz Jaworski
Primera (Białka 2010), fot. Mateusz Jaworski

Podobnie jak pokaz w austriackim Wels, najbardziej znany w Polsce pokaz skandynawski, Scandinavian Open w szwedzkim Blommeröd, obchodził piękny jubileusz – 20-lecie. Z tej okazji ekipa z Janowa Podlaskiego wybrała się w mocnym i, co ważniejsze, skutecznym składzie. W Czempionacie Klaczy Młodszych złoty medal, tytuł i wyróżnienie dla najlepszego konia pokazu zdobyła Primera (Eden C – Preria po Ararat), która w ostatecznej rozgrywce pokonała brytyjską WW Indih (OR Marc – Ivernah po Crusader). Rohara Exotica (Da Vinci FM – Special Treat po Marwan Al Shaqab), amerykańskiej hodowli, zdobyła brązowy medal. W Czempionacie Klaczy Starszych tytuł wiceczempionki wywalczyła Cenoza (Ekstern – Celna po Alegro), która uległa brazylijskiej hodowli Tamarze LL (Gris El Jamaal – Sweet Alladina po Almaden). Z brązowym medalem wraca zaś Alabama (Gazal Al Shaqab – Altona po Eukaliptus).

W Czempionacie Ogierów Młodszych niemałe powody do zadowolenia ma SK Mała Wieś, której to hodowli Eternal (FS Bengali – Ewitacja po Ganges) zdobył brązowy medal. Przegrał z Juvelem OS (WH Justice – po Swana po Kubinec), wyhodowanym w Niemczech oraz ze szwedzkim Bernhardem (Rohara Bacara – Tosca po TC Kaszmir).

Tamara LL z Johanną Ullström, fot. Mateusz Jaworski
Tamara LL z Johanną Ullström, fot. Mateusz Jaworski

W Czempionacie Ogierów Starszych wszystkie medale przypadły koniom polskiej hodowli, dwóm synom Gazala Al Shaqab i synowi Emigranta. Equifor (od Eqviria po Pers) zdobył złoto, michałowski Lissar (od Larissa po Eukaliptus), sprzedany w zeszłym roku na Selection Sale za 19 tys. euro do Danii – srebro, Eurykles (od Eutona po Etogram) zaś brąz. W przyszłym roku urodzą się pierwsze polskie źrebięta po Equiforze, poznamy więc także jego wartość hodowlaną, obok niemałej, jak się po raz kolejny okazuje, pokazowej.

Tak jak Michałów w Wels, tak teraz Janów stał się dla Szwedów trudnym gościem, który zjawia się punktualnie na świąteczną kolację, po czym wyjeżdża z kompletem rodowych sztućców. Można podejrzewać, iż niektórzy organizatorzy pokazów z niepokojem liczą teraz swoje edycje, zaniepokojeni, że znów przyjadą konie z Polski i rozbiją zabawę. Ale serio, to kolejna rewelacyjna promocja polskich arabów na naszym kontynencie, odnotowana zapewne znacznie dalej, w tym u potencjalnych kupców wybierających się na tegoroczną aukcję.

Podziel się:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Reklama
Reklamy
Reklamy
Equus Arabians
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.