Reklama
Derby 2010 – dublet Janowa

Aktualności

Derby 2010 – dublet Janowa

Podziel się:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
fot. Filip Luft
fot. Filip Luft

W niedzielę została rozegrana na warszawskim Służewcu jedna z tych gonitw, na które czeka całe środowisko wyścigowe. Na dystansie 3 tys. metrów zmierzyło się 10 najlepszych ogierów 4-letnich czystej krwi wyhodowanych w Polsce. Faworyci pochodzili tylko z jednej stadniny – SK Janów Podlaski. Jeden z nich trafić miał na stałe do historii wyścigów koni tej rasy w naszym kraju. Ten zaszczyt przypadł zwycięskiemu Celtisowi (HS Etiquette – Celta po Pasat), przygotowanemu przez Darię Gutowską, pod opieką trener Doroty Kałuby, dosiadanemu przez Piotra Piątkowskiego. Drugi był Equilin (Saracen – Eqvida po Wojsław), kolega stajenny zwycięzcy, zaś trzeci Celius (Ostragon – Cetyna po Eurol) z Damisu. O mały włos, a wszystkie trzy pierwsze miejsca zajęłyby konie z podlaskiej stadniny, bowiem Sabah (Harbin – Salsa po Wojsław) od początku dyktował tempo, wykonując potężną pracę dla swojej stajni wyścigowej i w końcu zwyczajnie zabrakło mu sił.

Czwarty na celowniku był Ensenator, a za nim Trust, Hefajstos, Ewander, Echo Ofira  i Montello. Wcześniej zostały wycofane Mago i Drake.

Jak powiedział uradowany dyr. Marek Trela (www.torsluzewiec.pl): „Dublet w Derby to dla nas wielkie wydarzenie. Dziękujemy przede wszystkim wspaniałej trenerce Dorocie Kałubie, że sprawuje opiekę merytoryczną nad większością naszych koni biorących udział w wyścigach na Służewcu. Dziękujemy naszej pupilce Darii Gutowskiej, która od tego sezonu posiada również licencję trenerską. To ona w naszej stadninie przygotowuje na co dzień konie do wyścigów. Wielkie podziękowania należą się także dżokejowi Siergiejowi Wasiutowowi za serce do walki, nie tylko gdy dosiada naszych koni w wyścigach, ale także za udział w przygotowaniach. U nas, jak to się mówi, jeździ na pierwszą rękę. Wiedział, że Celtis również jest dobry, ale jednak powściągnął swoje osobiste ambicje i chciał wygrać na Equilinie, którego dosiadał we wszystkich wcześniejszych wyścigach. I wreszcie chcę podziękować dżokejowi Piotrowi Piątkowskiemu za mistrzowską jazdę na Celtisie w Derby”.

http://www.youtube.com/user/torsluzewiec1939#p/c/5A3264D7B01C6381/5/jBtWDyVESOs

Podziel się:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Reklama
Reklamy

Newsletter

Reklamy
Equus Arabians
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.