Reklama
Hassan Ashiraf w Nana Arabians

Aktualności

Hassan Ashiraf w Nana Arabians

Podziel się:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Hassan Ashiraf, fot. Nicoletta Abelli
Hassan Ashiraf, fot. Nicoletta Abelli

Kilka dni temu stadnina Nana Arabians z dumą poinformowała o dzierżawie ogiera Hassan Ashiraf (po Amir Ashiraf) – syna jednego z najlepszych ogierów po multiczempionie i ojcu czempionów, ogierze WH Justice. Hassan Ashiraf ma już również na swoim koncie tytuły czempiona oraz szczególnie dziś cenny tytuł The Most Beautiful Head and Neck (Najlepsza Głowa i Szyja) przyznany mu podczas pokazu we Włoszech. W sezonie 2011 Hassan Ashiraf będzie stanowił klacze własne i obce w stadninie w Staszowie. Jak mówi właścicielka Nana Arabians, Alicja Najmowicz: „Hassan Ashiraf jest przede wszystkim koniem bardzo poprawnym, mającym polskie linie w dalszym rodowodzie. Natomiast jako wnuk WH Justice’a posiada typową dla jego potomków krótką głowę o doskonałym profilu. Z tych względów uważam, że warto zainwestować w tego młodego ogiera, którego pierwsze potomstwo (ok. 40 źrebiąt) urodzi się już najbliższej wiosny. Liczymy, że również w Polsce poprawi on nieco nowe pokolenia – w naszej stadninie i nie tylko. Dodatkowo (co miałam okazję obejrzeć we Włoszech), jego ojciec, Amir

Hassan Ashiraf z Giacomo Boscarino, fot. Nicoletta Abelli
Hassan Ashiraf z Giacomo Boscarino, fot. Nicoletta Abelli

Ashiraf, silnie stempluje swoje potomstwo, przekazując dużo arabskiego bukietu, doskonałą głowę i ruch, co poskutkowało jego dzierżawą do Brazylii. Liczę na to, że ogiery z tej linii, również Hassan, będą przekazywały te same pozytywne cechy potomstwu. W mojej stadninie użyłam już szeroko ogierów polskich i myślę, że warto wprowadzić do hodowli nową krew. Dodam, że ogier po prostu bardzo mi się spodobał. Przy dzierżawie trzeba mieć swojego rodzaju hodowlanego nosa, a czy nam ta próba wyjdzie – okaże się już za rok.”

Pierwsza prezentacja ogiera odbędzie się podczas Czempionatu Europy w Moorsele, w sobotę, 30 października. Później zostanie on zaprezentowany podczas Dnia Otwartego w Nana Arabians w grudniu.

Tihanj, fot. Nicoletta Abelli
Tihanj, fot. Nicoletta Abelli

Nie będzie to jedyny nowy gość w tej samej stajni. Oprócz Hassana Ashirafa do stada, jako matka, dołączy również klacz Tihanj, córka pierwszego w historii trójkoronowanego Czempiona Pucharu Narodów, Europy i Świata – ogiera Esteem, ojca m.in. również trójkoronowanej klaczy Esteema. Tihanj znana jest m.in. dzięki swej niezwykle egzotycznej córce, urodzonej tym roku klaczce Soraya Ashiraf (po Amir Ashiraf) sprzedanej do Iranu. Alicja Najmowicz tak o tym mówi: „Jeśli chodzi o dzierżawę klaczy, jest to dla nas, jak i dla rynku polskiego, zupełnie nowa sprawa. We Włoszech miałam okazję obejrzeć zarówno klacz, jak i jej doskonałe potomstwo po ojcu Hassana – ogierze Amir Ashiraf. Klacz wydzierżawiona jest do

Soraya Ashiraf, dr Aram Azarmi i Giacomo Boscarino, fot. Nicoletta Abelli
Soraya Ashiraf, dr Aram Azarmi i Giacomo Boscarino, fot. Nicoletta Abelli

pokrycia Hassan Ashirafem. Chciałabym móc porównać potomstwo Hassana od Tihanj i od naszych polskich klaczy. Tihanj to doskonale ruszająca się, szlachetna klacz, reprezentantka polskiej linii żeńskiej Selma or.ar. Z tego co widziałam, klacz ta dodaje potomstwu finezji i dobrego ruchu. Spodziewam się, że jej potomek z Hassanem może odziedziczyć bardzo egzotyczną głowę; z kolei po potomstwie Hassana w połączeniu z polskimi klaczami oczekuję bardzo dobrego pokroju. Czy miałam rację, również przekonamy się za kilkanaście miesięcy.”

Podziel się:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Reklama
Reklamy

Newsletter

Reklamy
Equus Arabians
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.