Reklama
Valerio w Polsce

Aktualności

Valerio w Polsce

Podziel się:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Valerio Ibn Eternity, fot. Katarzyna Dolińska
Valerio Ibn Eternity, fot. Katarzyna Dolińska

6 listopada w łódzkiej stadnie Zalia Arabians, należącej do Katarzyny Dolińskiej i Roberta Witkowskiego, odbyła się prezentacja belgijskiego ogiera Valerio Ibn Eternity VI (Eternity Ibn Navarrone-D – Hafati Vogue), hod. Marianne Smits, który przyjechał do Polski zaraz po rozegranym w Moorsele Czempionacie Europy, gdzie zajął czwarte miejsce w klasie ogierów 8-10-letnich, uzyskując 5 razy wysokie noty – po 19,5 pkt.

Ogier spędzi w naszym kraju nadchodzący sezon stanówkowy i już teraz został zaprezentowany polskim hodowcom, którzy będą mieli okazję użyć go za kilka miesięcy na swoich klaczach. Na podstawie liczby gości, przybyłych tłumnie na Dzień Otwarty, możemy wnioskować, że reproduktor ten wzbudza spore zainteresowanie hodowców, zwłaszcza że reprezentuje jedno z najbardziej utytułowanych odgałęzień męskiego rodu Saklawi or. ar. poprzez ogiera Ansata Sinan.

Prezentacja ogiera poprzedzona była krótkim pokazem hodowlanym. Otworzyła go roczna klaczka Evolett (Ajman Moniscione – Erica/Poganin), która dzielnie znosiła trudne warunki pogodowe i zaprezentowała na podmokłym podłożu ekspresyjny ruch; po niej pojawiła się 2-letnia, gniada Entia (Psytadel – Enona/Fawor), którą znamy z ringów pokazowych, a która w przyszłości zasili stado klaczy matek; następnie najcenniejsza córka Monogramma będąca w Zalia Arabians – siwa Poruta (od Premia/Palas), zwana przez właścicieli „królową stadniny”. U boku mamy pokazał się ogierek Parnassus (po Ajman Moniscione), który przykuł uwagę gości rzeźbioną główką. Bacznie mu się przyglądano, zwłaszcza że jest młodszym półbratem wydzierżawionego do Brazylii ogiera Primero Marc (po QR Marc).

Przed wyjściem Valerio Ibn Eternity VI pokazano jego jedynego urodzonego w Polsce potomka – ogierka Calypso Eternity, który jest wręcz kopią swego ojca. Pokaz zakończył się w strugach deszczu, które nie przeszkodziły jednak ogierowi pochwalić się imponującym ruchem!

Podziel się:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Reklama
Reklamy

Newsletter

Reklamy
Stigler Stud
Equus Arabians
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.