Reklama
Arabskie Ströhen

Aktualności

Arabskie Ströhen

Podziel się:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Emira, fot. Sylwia Iłenda
Emira, fot. Sylwia Iłenda

Tegoroczny pokaz (9-10.07), organizowany jak zwykle przez rodzinę Ismerów, zgromadził dość mocną stawkę koni, w tym należących do właścicieli z Półwyspu Arabskiego. Ajman Sud, Al Mohamadia Stud czy Athbah Stud to już uznane marki. Być może właśnie ich obecność wpłynęła na liczebność klas, bo część właścicieli koni wolała wybrać inne miejsca, np. tydzień wcześniejsze Blommeröd.

Ciekawostką było pojawienie się córki Kwestury/Monogramm i ogiera Aja Justified – AJ Noor Kwestura. Klaczka z Ajmanu wygrała swoją klasę roczniaczek. Dla odmiany klasę ogierków rocznych wygrało inne „dziecko z probówki” – syn Emandorii/Gazal Al Shaqab i QR Marca Emerald J, hod. Jadem Arabians, wł. Al-Jalawiyah Stud. Dla porównania, w tej klasie wystąpiły

Emerald J, fot. Sylwia Iłenda
Emerald J, fot. Sylwia Iłenda

cztery konie, w Szwecji zaś konkurentów było dwunastu.

Miłą niespodziankę zgotowała w kolejnej klasie dobrze już znana Paema (Ekstern – Pasyma/Piaff), hod. i wł. Lecha Błaszczyka (SK Słowianin). Klaczka, przygotowana i pokazana przez Marka Demczuka, była druga w klasie (88,67 pkt.), ustępując córce ogiera Al Hadiyah AA i klaczy Reza El Bri – Rihannie El Hadiah (89,00), ze stadniny La Movida. Udało się jej „przeskoczyć” mocno promowaną Meqbilat Athbah (QR Marc – Martinique J/Ekstern) z Athbah Stud.

Z polskiego punktu widzenia interesująca była klasa klaczy 4-6-letnich. Wystąpiły w niej dwie córki Galby, obie reprezentujące Athbah Stud. Michałowska El Saghira (od Emira/Laheeb) zdecydowanie wygrała klasę (z notą 92,67 pkt.), zaś Ermina (od Echidna/Ararat) była piąta (89,33 pkt.).

Wysoka ocena El Saghiry była i tak niczym przy nocie Magory (Gazal Al Shaqab – Margotka/Algorytm), hod. Blommeröd Arabian Stud, wł. Al Khalediah Stud, która startowała w klasie klaczy 7-9 letnich, oraz jej matki Emiry (Laheeb – Embra/Monogramm) z Michałowa,

Nijem Ibn Eternity VI, fot. Sylwia Iłenda
Nijem Ibn Eternity VI, fot. Sylwia Iłenda

która w barwach Ajman Stud wystąpiła w klasie klaczy 10-letnich i starszych. Zdobyły one najwyższą notę pokazu – obie po 94,33. Nie były to przesadnie liczne klasy – dwie i trzy uczestniczki.

W klasie ogierów 4-6-letnich wygrał zdecydowanie Altis (WH Justice – Albia/Pers), hod. Falborek Arabians, wł. Altis Partnership. W klasie ogierów najstarszych solo wystąpił Nijem Ibn Eternity VI (Eternity Ibn Navarrone-D – Naravna/Narav Ibn Aswan) z Al Khalediah Stables i w czempionacie ogierów starszych to on zdobył złoty medal. Srebro powędrowało do właścicieli Altisa. Wśród ogierów młodszych triumfował Emerald J, przed Maharani HDM (Marajj – Miss

AJ Noor Kwestura, fot. Sylwia Iłenda
AJ Noor Kwestura, fot. Sylwia Iłenda

Yahsminah Elamal/Antar Elamal WN), wyhodowanym w Haras del Mar, a własności Al Mohamadia Stud.

W czempionacie klaczy starszych Emira zdobyła tytuł czempionki, Magora srebro, El Saghira brąz. Córka Kwestury AJ Noor Kwestura w czempionacie klaczy młodszych zdobyła swój pierwszy tytuł i złoty medal.

Zobacz galerię zdjęć Sylwii Iłendy w naszym dziale Pokazy

Podziel się:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Reklama
Reklamy

Newsletter

Reklamy
Equus Arabians
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.