Reklama
Nowy numer „Tutto Arabi Poland” w sierpniu

Aktualności

Nowy numer „Tutto Arabi Poland” w sierpniu

Podziel się:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email

Z okazji największego święta polskiego konia arabskiego, czyli zbliżającego się Pokazu Narodowego i aukcji Pride of Poland w Janowie Podlaskim, polskiearaby.pl ponownie pojawią się w wersji drukowanej. Pismo przygotowaliśmy we współpracy z magazynem „Tutto Arabi”. „Tutto Arabi Poland” ukaże się zarówno jako osobne wydawnictwo, jak i wewnątrz najnowszego numeru „Tutto Arabi”.

Motywem przewodnim wydania są związki Polski ze Wschodem – od czasów sprzed 80 lat, kiedy to Bogdan Ziętarski targował się z beduinami o Kuhailana Haifi, po dziś dzień, gdy na torze służewieckim biegają polscy potomkowie pustynnego ogiera Tiwaiq, ambasador Arabii Saudyjskiej obejmuje swoim patronatem nowy w polskim kalendarzu pokaz w warszawskich Łazienkach, a janowska Pilar jest królową stadniny Al Shaqab.

Rzut oka na historię i teraźniejszość pozwala dostrzec, iż to właśnie koń arabski w niezwykły sposób stał się łącznikiem pomiędzy dwiema odległymi kulturami. Na przestrzeni wieków obie te kultury zbliżały się do siebie i oddalały, ale niezmiennie koń arabski bywał okazją do spotkania, jak dowodzą choćby dzieje wypraw po konie na pustynię, kiedy to europejscy podróżnicy decydowali się na pełne trudów i niebezpieczeństw eskapady, by przywieźć drogocenny skarb – oryginalnego araba. Teraz konie pustynne przybywają do nas, a polskie konie, wywodzące się od tamtych historycznych importów, reprezentują polską hodowlę na Bliskim Wschodzie.

Wydanie „Tutto Arabi Poland” zbiega się z kolejnym rekordem oglądalności naszego portalu. W czerwcu zanotowaliśmy 45 067 odwiedzin, co oznacza ok. 135 000 odsłon! Dziękujemy wszystkim naszym użytkownikom, z kraju i zagranicy.

Redakcja portalu polskiearaby.com

Podziel się:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Reklama
Reklamy

Newsletter

Reklamy
Equus Arabians
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.