Reklama
Zaproszenie na MPJiMJ w Sportowych Rajdach Konnych

Aktualności

Zaproszenie na MPJiMJ w Sportowych Rajdach Konnych

Podziel się:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email

1-2 września tego roku, w Krainie Kuhailana, odbędą się Mistrzostwa Polski Juniorów i Młodych Jeźdźców w Sportowych Rajdach Konnych. Już dziś na tę imprezę zaprasza organizator Krzysztof Czarnota, który o bogatym programie zawodów oraz o akcji promującej rajdy informować będzie na publikowanym na naszym portalu blogu „Z Rajdowego Podwórka”:

– Postać szlachcica na orientalnym koniu ma na nas przenieść w owe czasy stare, kiedy to polscy panowie rozjeżdżali szeroko po Kresach orientalnymi końmi, przemierzali stepy, polowali na wilki, poddając wierzchowce jedynej w swoim rodzaju selekcji i próbie dzielności. Chciałbym, aby to logo, które wyszło spod ręki Rafała Walendowskiego, przypominało zdanie z Trylogii: „Nie masz nad naszą jazdę, bo która ci, panie, tak skoczy, jako nasza skoczyć potrafi?”

Chciałbym też, aby wydobyło z mroków historii słowa Juliusza Dzieduszyckiego, mówiące, że jeśli idzie o wytrzymałość na długim dystansie, z naszymi końmi żadne inne równać się nie mogą. I bardzo chciałbym, żeby polscy juniorzy, siadając dzisiaj na polskie konie, to wszystko wiedzieli i o tym pamiętali.

Polskie rajdy rozwijają się dynamicznie, nasze konie arabskie ocierają się o światowe kariery. Dyscyplina ta jest ogromną szansą na „zagospodarowanie” nawet nie setek, ale tysięcy koni arabskich. To daje perspektywę hodowli, zgodnie ze słowami Jerzego Białoboka, aby hodować konie potrzebne.

Pragnę, aby tegoroczne Mistrzostwa Polski Juniorów były szczególnym zaproszeniem dla hodowców i ludzi związanych z hodowlą koni arabskich w Polsce. Marzy mi się, że przyjedziecie do nas, aby poznać tę fantastyczną, nawiązującą do pierwotnego wykorzystania konia dyscyplinę i aby zobaczyć w akcji araby, które przez tysiące lat selekcji zostały stworzone do pokonywania wielkich przestrzeni. Nie mam wątpliwości, że zakochacie się w wytrzymałości, sile, ambicji i wdzięku, z jakim galopują przez sto kilometrów”.

Podziel się:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Reklama
Reklamy

Newsletter

Reklamy
Equus Arabians
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.