Reklama
Obejrzyj reportaż z aukcji Polish Prestige 1985

Aktualności

Obejrzyj reportaż z aukcji Polish Prestige 1985

Podziel się:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email

Oto czwarta część unikatowych materiałów filmowych z 1985 roku, dokumentujących polską hodowlę koni arabskich tamtych lat – tym razem jest to reportaż z aukcji Polish Prestige. Pojawiają się tu m.in. klacze Contessa, Harmonia, Fantastka oraz ogier Algierczyk. Wypowiadają się kupcy: Robert Magness, Kim Magness i Abdul Wahed Al Sahati. Zdjęcia, nakręcone przez ekipę Arabian Horse Video Magazine (USA), komentuje Marek Grzybowski (Polish Prestige). “To była aukcja wrzesień ’85 roku – wspomina. – W lutym była aukcja Polish Ovation w Stanach Zjednoczonych, a Polish Prestige we wrześniu ’85 w Janowie Podlaskim. Sprzedano wtedy Czempionkę Polski z poprzedniego dnia. Padło tam wówczas kilka znakomitych cen”.

„Począwszy od ’80 roku aukcje odbywały się w namiocie cyrkowym – opowiada dalej Marek Grzybowski. – To był pomysł, który przywiozłem ze Stanów Zjednoczonych, z aukcji Mike’a Nicholsa. Chodziło o to, aby skoncentrować uwagę widzów na scenie, a na tej scenie występował koń, który miał być licytowany. Oczywiście w tamtych latach w Polsce nie było takich namiotów. Rozwiązaniem okazał się cyrk objazdowy, z którym tak negocjowaliśmy trasę przejazdu, żeby w tych dniach wrześniowych znalazł się w okolicach Białej Podlaskiej i Janowa Podlaskiego. Pożyczaliśmy namiot cyrkowy, oni nam go ustawiali i urządzaliśmy w środku scenę”.

„W tym czasie, w połowie lat 80. – kontynuuje – to była najważniejsza impreza dla koni arabskich na świecie. Publiczność przyjeżdżała zobaczyć to święto. Reagowała niesamowicie żywiołowo na każde przybicie licytacyjne. To przybicie młotkiem na koniec to był moment, kiedy wszystkich ogarniał entuzjazm. Także klienci się cieszyli. Na filmie widzimy, jak sobie gratulują, jak ktoś, kto przegrał, gratuluje Al Sahatiemu, który wygrał licytację Algierczyka. Czuło się tę radość, która przepełniała wszystkich, zarówno tych, którzy kupowali, jak i tych, którzy przyglądali się tylko ważnym ludziom z dalekiego świata, którzy wydawali w Polsce ogromne pieniądze. I wszyscy byliśmy dumni, że te polskie konie, najpiękniejszy, najlepszy chyba produkt eksportowy, jaki mógł się Polsce przydarzyć, są doceniane przez cały świat”.

Oglądaj materiały filmowe:

Aukcja Polish Prestige 1985
Pokaz Narodowy 1985
Hodowla
Teledysk

kanał You Tube polskicharabów.com

Podziel się:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Reklama
Reklamy

Newsletter

Reklamy
Equus Arabians
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.