Reklama
Karbona i Lenka na podium w Szwecji

Aktualności

Karbona i Lenka na podium w Szwecji

Podziel się:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Karbona, fot. Anette Mattsson
Karbona, fot. Anette Mattsson

Miniona sobota (6 lipca) okazała się bardzo udanym dniem dla polskich koni, które wystąpiły na C-klasowym międzynarodowym czempionacie Arabhäst i Väst w szwedzkim Grevagården (10 km na południe od Skövde). Czempionat odbywał się na terenie obszernego centrum jeździeckiego, przy słonecznej pogodzie i przy udziale sporej publiczności. Na ringu pojawiło się 67 koni. Karbona (Ekstern – Karbala/Emigrant), hod. SK Michałów, wł. Waldemara Bąka, wygrała klasę klaczy 3-letnich (92,33 pkt.) i została złotą medalistką klaczy młodszych. 2-letnia Enerina (Ekstern – Energida/Werbum), hod/wł. Czeple Arabians, zajęła 2. miejsce w swojej klasie (91 pkt.). 10-letnia Lenka (Piaff – Ludmiła/Pesal), hod. Andrzeja Majchrzaka, wł. Przemysława Sawickiego, była 2. w swojej klasie (92,17, w tym 3×19 za kłodę), po czym wybrano ją srebrną medalistką klaczy starszych. Wszystkie polskie klacze przygotował i pokazał Marek Demczuk.

Lenka, fot. Anette Mattsson
Lenka, fot. Anette Mattsson

Za Karboną na podium znalazły się: wnuczka Grenlandii po Eukaliptus WW Gabriella (MPA Giuliani – WW Gazella/Psytadel), wł. W Arabians – która to klacz w klasie „ograła” Enerinę – i BLA Anastacia (Monogramm JM – Jafars Shania/Ravvens Jafar), wł. Sweden Arabians Stud. Z kolei Lenkę wyprzedziła doświadczona pokazowo TA Karibia (MC Cashmere – Kaiserinne/Medalj), wł. Tarenas Arabstutteri, a za Lenką uplasowała się Psychedelic Magic (Magic Dream CAHR – Psydney PGA/Padrons Psyche), wł. Sarah Nicolas Holm (Norwegia).

Syn Sawanki o polskim rodowodzie (Preference po Pers – Sapala/Cadyk) oraz syna WH Justice’a Joani – Sawraan (wł. Sarah Karlsson i Jonas Persson) zdobył złoty medal ogierów młodszych.

Aria Santino (Marwan Al Shaqab – SF Shaklina/Sanadik El Shaklan), wł. Tarenas Arabstutteri, został Czempionem Ogierów Starszych oraz Najlepszym Koniem Pokazu.

Podziel się:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Reklama
Reklamy

Newsletter

Reklamy
Equus Arabians
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.