Reklama
Karbona i Lenka na podium w Szwecji

Aktualności

Karbona i Lenka na podium w Szwecji

Podziel się:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Karbona, fot. Anette Mattsson
Karbona, fot. Anette Mattsson

Miniona sobota (6 lipca) okazała się bardzo udanym dniem dla polskich koni, które wystąpiły na C-klasowym międzynarodowym czempionacie Arabhäst i Väst w szwedzkim Grevagården (10 km na południe od Skövde). Czempionat odbywał się na terenie obszernego centrum jeździeckiego, przy słonecznej pogodzie i przy udziale sporej publiczności. Na ringu pojawiło się 67 koni. Karbona (Ekstern – Karbala/Emigrant), hod. SK Michałów, wł. Waldemara Bąka, wygrała klasę klaczy 3-letnich (92,33 pkt.) i została złotą medalistką klaczy młodszych. 2-letnia Enerina (Ekstern – Energida/Werbum), hod/wł. Czeple Arabians, zajęła 2. miejsce w swojej klasie (91 pkt.). 10-letnia Lenka (Piaff – Ludmiła/Pesal), hod. Andrzeja Majchrzaka, wł. Przemysława Sawickiego, była 2. w swojej klasie (92,17, w tym 3×19 za kłodę), po czym wybrano ją srebrną medalistką klaczy starszych. Wszystkie polskie klacze przygotował i pokazał Marek Demczuk.

Lenka, fot. Anette Mattsson
Lenka, fot. Anette Mattsson

Za Karboną na podium znalazły się: wnuczka Grenlandii po Eukaliptus WW Gabriella (MPA Giuliani – WW Gazella/Psytadel), wł. W Arabians – która to klacz w klasie „ograła” Enerinę – i BLA Anastacia (Monogramm JM – Jafars Shania/Ravvens Jafar), wł. Sweden Arabians Stud. Z kolei Lenkę wyprzedziła doświadczona pokazowo TA Karibia (MC Cashmere – Kaiserinne/Medalj), wł. Tarenas Arabstutteri, a za Lenką uplasowała się Psychedelic Magic (Magic Dream CAHR – Psydney PGA/Padrons Psyche), wł. Sarah Nicolas Holm (Norwegia).

Syn Sawanki o polskim rodowodzie (Preference po Pers – Sapala/Cadyk) oraz syna WH Justice’a Joani – Sawraan (wł. Sarah Karlsson i Jonas Persson) zdobył złoty medal ogierów młodszych.

Aria Santino (Marwan Al Shaqab – SF Shaklina/Sanadik El Shaklan), wł. Tarenas Arabstutteri, został Czempionem Ogierów Starszych oraz Najlepszym Koniem Pokazu.

Podziel się:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Reklama
Reklamy

Newsletter

Reklamy
Equus Arabians
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.