Reklama
Al Khalediah European Arabian Horse Festival 2014: nowa impreza w polskim kalendarzu pokazów

Aktualności

Al Khalediah European Arabian Horse Festival 2014: nowa impreza w polskim kalendarzu pokazów

Podziel się:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Polska AKF, fot. Krzysztof Dużyński
Polska AKF, fot. Krzysztof Dużyński

W sierpniu, w dniach 22-23 (piątek-sobota), na terenie stadniny Polska AKF w Nowych Wrońskach niedaleko Płońska, odbędzie się nowy pokaz afiliowany przez ECAHO jako C-International (międzynarodowy pokaz klasy C). Oficjalna nazwa imprezy to Al Khalediah European Arabian Horse Festival. Impreza kontynuowana będzie w niedzielę (24 sierpnia), na torze Służewiec podczas dnia ZEA. Polska AKF sponsorować będzie międzynarodową gonitwę A-klasową dla koni 4-letnich i starszych na dystansie 1600 m o Puchar Al Khalediah Poland Cup, z pulą nagród 52 500 zł.

Mówi Hubert Kulesza, dyrektor generalny Polska AKF:
– Chcielibyśmy wyjść naprzeciw oczekiwaniom polskich i europejskich hodowców i już podczas pierwszej edycji imprezy zaproponować pokaz na wysokim poziomie, który przyciągnie jak najwięcej uczestników. Planujemy atrakcyjne nagrody rzeczowe – a nawet bardzo atrakcyjne. Przystępujemy do organizacji Festiwalu z misją oddania hołdu polskiej tradycji hodowlanej koni arabskich. Uważamy, że Polska zasługuje na wiele pokazów. Cieszylibyśmy się, gdyby stała się pod tym względem centralnym miejscem w Europie. Janów Podlaski organizuje znakomity pokaz narodowy, ale Polska powinna być oczywistym miejscem spotkań hodowców europejskich, a może i z całego świata. Pragniemy, by mieli powody, by częściej tu przyjeżdżać i podziwiać nasz kraj. Chcielibyśmy jak najlepiej promować Polskę, a konie arabskie są jednym z jej symboli. Mamy nadzieję, że rozwijając nasz pokaz, stworzymy też obszar dla innych inicjatyw związanych z końmi arabskimi. Polska powinna bowiem być znakomitym miejscem nie tylko do zakupu koni, ale także do ich pokazywania.

Władysław Guziuk, kierownik stadniny Polska AKF, dodaje:
– Naszą ambicją jest, aby ten pokaz miał wymiar międzynarodowy. Zrobimy wszystko, by nasi goście spędzili z nami miłe dwa dni, a trzeci dzień na służewieckim torze.

O dalszych szczegółach dotyczących Al Khalediah European Arabian Horse Festival 2014 będziemy informować już wkrótce na portalu polskiearaby.pl.

Podziel się:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Reklama
Reklamy

Newsletter

Reklamy
Equus Arabians
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.