Reklama
St. Petersburg Int. Cup (22-23 maja) – jeszcze otwarte są zgłoszenia! Ułatwienia dla hodowców z Polski

Aktualności

St. Petersburg Int. Cup (22-23 maja) – jeszcze otwarte są zgłoszenia! Ułatwienia dla hodowców z Polski

Podziel się:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email

Po siedmiu latach przerwy powraca w nowej, ulepszonej odsłonie międzynarodowy pokaz klasy C w Sankt Petersburgu. Pamiętamy wspaniały sukces polskich koni podczas poprzedniej edycji pokazu w maju 2008 roku (pięć medali, w tym trzy złote i dwa srebrne!). Jeszcze można zgłaszać konie do tegorocznej edycji. Pokaz odbędzie się w dniach 22-23 maja (piątek – sobota), a dla hodowców z Polski przewidziane są dodatkowe ułatwienia.

Właściciele polskich koni otrzymają zniżki na zgłoszenia oraz częściowe pokrycie kosztów transportu koni z Polski. Ponadto organizatorzy zapewnią polskiemu konwojowi opiekę na granicy. Specjalnie oddelegowane do tego celu osoby pomogą przy wszelkich formalnościach podczas wjazdu do Rosji. Ciekawe, czy również w tym roku polskie konie powtórzą lub wręcz poprawią doskonały wynik sprzed kilku lat, gromadząc złote krążki. Bez wątpienia nasze konie to najsilniejsi rywale dla rosyjskich uczestników.

Saint Petersburg International Cup odbędzie się przy okazji XVII Międzynarodowych Targów Hipicznych pod nazwą HIPPOSPHERE 2015, które są najstarszą tego typu imprezą w Rosji i jedną z największych w Europie Środkowo-Wschodniej. Targi te co roku gromadzą tysiące ludzi z całego świata, specjalistów z branży jeździeckiej, weterynaryjnej, hodowców, miłośników koni, jak również turystów zachęconych do przyjazdu bogatą ofertą turystyczną zabytkowego miasta carów. W wielu konkurencjach jeździeckich i pokazach specjalnych wezmą udział setki koni, reprezentujących ponad 25 oddzielnych ras, a także jeźdźcy i grupy zorganizowane z całej Europy. Nie należy się więc obawiać trudności w przekraczaniu granicy łotewsko-rosyjskiej czy estońsko-rosyjskiej, zwłaszcza że, jak wspomnieliśmy, organizatorzy gwarantują pomoc.

Skład sędziowski wygląda następująco: Mohammed Machmoum (Maroko), James Swaenepoel (Belgia), Christine Jamar-Demeersseman (Belgia) i Joanne Lowe (Wielka Brytania). Ringmasterem będzie Scott Benjamin z Kanady, a przewodniczącą DC Jackie Vandyke z Wielkiej Brytanii. Oficjalnym fotografem pokazu została Ewa Imielska-Hebda. Pokaz poprowadzi doskonale znany i rozpoznawalny z największych pokazów z Europy i Bliskiego Wschodu Mike Ashmore, pochodzący z Wielkiej Brytanii.

Przy okazji pokazu organizatorzy zaplanowali dla uczestników, gości i osób oficjalnych czas na zwiedzanie miasta z przewodnikiem (23 i 24 maja).

Organizatorzy zachęcają do odwiedzenia strony internetowej pokazu saintpetersbourginternationalcup.com i zapoznania się ze szczegółami, szczególnie tymi weterynaryjnymi, dotyczącymi transportu koni do Rosji. I już teraz zapowiadają duży międzynarodowy pokaz klasy B w 2016 roku – tym razem, po latach przerwy, muszą zacząć od rangi C, stosując się do piramidy afiliacji ECAHO.

Więcej informacji udziela Mateusz Jaworski (tel. 785259744).

Podziel się:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Reklama
Reklamy

Newsletter

Reklamy
Equus Arabians
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.