Reklama
Pierwsza aukcja w Al Khalediah Poland

Aktualności

Pierwsza aukcja w Al Khalediah Poland

Podziel się:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Prezentacja ogiera Nowar Al Khalediah, fot. Krzysztof Dużyński
Prezentacja ogiera Nowar Al Khalediah, fot. Krzysztof Dużyński

Po raz pierwszy w swojej historii stadnina Polska AKF (Al Khalediah Poland, organizator Al Khalediah European Arabian Horse Festival) zdecydowała się na sprzedaż części swoich koni. W sobotę 16 stycznia goście z Polski i z zagranicy zapoznali się z przygotowaną ofertą. Na 17 wystawionych koni (13 ogierów i 4 klacze) nabywców znalazło 12. Toczą się jeszcze negocjacje dotyczące kilku innych koni. Najwięcej zaoferowano za siwą, świetnie ruszającą się 5-letnią Genyę (Galba – OFW Genie/RSD Dark Victory). Przybyli goście obserwowali prezentację z komfortowej loży. Także tutaj odbyło się otwarcie ofert, jako że sprzedaż przeprowadzono w konwencji „cichej aukcji”.

 

Goście aukcji obserwują prezentację koni z loży, fot. Krzysztof Dużyński
Goście aukcji obserwują prezentację koni z loży, fot. Krzysztof Dużyński

Jak wyjaśnia Hubert Kulesza, dyrektor generalny Polska AKF, decyzja o sprzedaży zapadła m.in. ze względu na ograniczoną pojemność stajni, która pociąga za sobą konieczność utrzymywania koni poza stadniną. Ale chodziło też o otwarcie Al Khalediah Poland na rynek lokalny i europejski. – Właściciel AKF od kilku lat konsekwentnie realizuje misję wspierania hodowli koni arabskich, poprzez dzielenie się swoim potencjałem hodowlanym, jak również szerokim i hojnym wspieraniem pokazów oraz wyścigów koni arabskich na całym świecie, w tym organizacją dwóch dużych pokazów własnych, w Arabii Saudyjskiej i Polsce – wyjaśnia dyr. Kulesza. I dodaje: – W tym sezonie stanówkowym Al Khalediah Poland kieruje do polskich i europejskich hodowców ciekawą ofertę. Sprzedaż miała więc służyć również promocji tych ogierów. Z reakcji gości podczas mini aukcji wnioskuję, że nasza oferta stanówkowa będzie cieszyła się sporym zainteresowaniem polskich hodowców.

 

Prezentacja ogiera Enjaz Al Khalediah, fot. Krzysztof Dużyński
Prezentacja ogiera Enjaz Al Khalediah, fot. Krzysztof Dużyński

Dyr. Kulesza jest zadowolony z wyników sobotniej sprzedaży. – Udało nam się osiągnąć, w mniejszym lub większym stopniu, cele, o których wspomniałem. Ale chyba największą korzyścią, zupełnie niematerialną, był fakt spotkania z hodowcami pomiędzy drugą a trzecią edycją Festiwalu. W luźnej, nieformalnej atmosferze rozmawialiśmy na wiele tematów branżowych i nie tylko. Mam wrażenie, że goście wyjechali zadowoleni, i to jest powodem mojej ogromnej satysfakcji. Uprzedzając kolejne pytanie, powiem, że w tym roku planujemy zrealizować przynajmniej jeszcze jedną możliwość prezentacji naszej oferty sprzedażowej, na którą serdecznie zapraszam wszystkich zainteresowanych.

Podziel się:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Reklama
Reklamy

Newsletter

Reklamy
Equus Arabians
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.