Reklama
Konie: Karol Rzeczycki i przyjaciele. Wystawa fotograficzna

Aktualności

Konie: Karol Rzeczycki i przyjaciele. Wystawa fotograficzna

Podziel się:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Fot. Ewa Imielska-Hebda
Fot. Ewa Imielska-Hebda

Od poniedziałku 18 stycznia Wolskie Centrum Kultury w Warszawie gości wystawę fotograficzną „Konie – Karol Rzeczycki i przyjaciele”. Wieczorny wernisaż przyciągnął niemałe grono wielbicieli koni oraz poświęconych im zdjęć. Inicjatorem przedsięwzięcia jest Karol Rzeczycki, od lat fotografujący konie, w tym arabskie, a przy tym animator środowiska zainteresowanego tematami hippicznymi oraz urodą koni. Zaprosił on również innych fotografów, by zaprezentowali swoje prace.

 

Plakat wystawy
Plakat wystawy

Udało się zebrać 100 zdjęć autorstwa przeszło 30 polskich fotografów. Wśród modeli nie zabrakło arabów. Jak przyznawał pomysłodawca, wystawa zorganizowana została w ekspresowym tempie; mimo to odzew był nadzwyczaj szeroki. Spośród fotografów znanych z fascynacji arabami, zaproszenie Karola Rzeczyckiego przyjęli m.in. Marta Baranowska, Artur Bieńkowski, Sylwia Iłenda i Ewa Imielska-Hebda. Na zdjęciach uwiecznione zostały zarówno końskie „gwiazdy”, jak i konie na pastwiskach lub „w pracy”. Bywalcy Janowa Podlaskiego, Michałowa czy Białki na pewno rozpoznają znane sobie plenery.

 

Wystawa czynna będzie do 26 lutego. Wstęp wolny.

 

Podziel się:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Reklama
Reklamy

Newsletter

Reklamy
Equus Arabians
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.