Reklama
Spotkanie noworoczne w Michałowie dla wybranych hodowców

Aktualności

Spotkanie noworoczne w Michałowie dla wybranych hodowców

Podziel się:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Program spotkania zamkniętego
Program spotkania zamkniętego

Jak się dowiadujemy, część hodowców otrzymała zaproszenia na spotkanie noworoczne do Michałowa na najbliższą sobotę (4.02). To, że tylko niektórzy hodowcy zostali powiadomieni, wywołało spore poruszenie w środowisku. „Jestem klientem Michałowa od lat – powiedział nam jeden z hodowców, prosząc o niepodawanie nazwiska. – Kupowałem stanówki, kupowałem konie na przetargach. Dziwię się, że żadne zaproszenie do mnie nie dotarło”.

 

Ponieważ swoje wątpliwości wyraża spora grupa hodowców – zarówno zrzeszonych, jak i niezrzeszonych – którzy czują się pominięci, zapytaliśmy dyr. Hannę Sztukę o szczegóły tego spotkania i o kryteria, jakimi kierowała się stadnina, rozsyłając zaproszenia. Jak się okazuje, na spotkanie zostali zaproszeni wyłącznie wybrani członkowie PZHKA. „Cel spotkania to zapoznanie się z problemami prywatnej hodowli – mówi Hanna Sztuka. – Forma spotkania to spotkanie zamknięte”.

 

%alttext%%alttext% Czy odbędzie się także prezentacja ogierów, których przybycie do Michałowa wcześniej zapowiadano? „Prezentacja ogierów odbędzie się w innym terminie i będzie to impreza otwarta dla wszystkich osób zainteresowanych – odpowiada dyrektor ds. hodowli koni i bydła w Michałowie. – Wydamy w tej sprawie komunikat”.

 

Na poły prywatne, zamknięte spotkanie w państwowej stadninie to dość zaskakująca inicjatywa. Wygląda na to, że po pokazaniu otwartości na środowisko prywatnych hodowców koni arabskich podczas udanej Zimowej Aukcji, dokonano w Michałowie zaskakującej wolty, dzieląc i tak już podzielone środowisko.

Podziel się:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Reklama
Reklamy

Newsletter

Reklamy
Stigler Stud
Equus Arabians
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.