Reklama
Złoty Equator i platynowa Emandoria w Paryżu. Potentilla z najlepszym ruchem

Aktualności

Złoty Equator i platynowa Emandoria w Paryżu. Potentilla z najlepszym ruchem

Equator w Paryżu, fot. Ewa Imielska-Hebda
Equator w Paryżu, fot. Ewa Imielska-Hebda

Podziel się:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Equator w Paryżu, fot. Ewa Imielska-Hebda
Equator w Paryżu, fot. Ewa Imielska-Hebda

Trzykrotny srebrny medalista z Paryża (2012 w kategorii ogierów młodszych, 2015 i 2017 w kategorii ogierów starszych), trzykrotny czempion Europy (2012 jako junior, 2014 i 2015 jako senior), narodowy czempion Polski (2012 wśród ogierów młodszych, 2014 wśród starszych), urodzony w Michałowie Equator (QR Marc – Ekliptyka/Ekstern) sięgnął wreszcie po najwyższy laur i został dzisiaj obwołany Złotym Medalistą Czempionatu Świata w Paryżu. Co prawda, tytuł zdobył nie w polskich barwach, lecz jako reprezentant stadniny Al Sheikh Stud (Izrael), gdzie przebywał w dzierżawie, ale zrobił to w stylu przynoszącym chlubę polskiej hodowli: najwyższa nota pokazu (93,67, w tym 4×20 za typ i 4×20 za ruch) i fantastyczny występ, dzięki któremu pokonał swego rywala E.S. Harira (AJ Dinar – TF Magnum’s Magic/Magnum Psyche), hod. Emirates Stud, wł. Al Saqran Stud. E.S. Harir zajął drugie miejsce w klasie i na podium (93,33, w tym 5×20 za typ i 2×20 za głowę z szyją) – tym samym zacięta rywalizacja między tymi dwoma ogierami na ringach w Europie i na Bliskim Wschodzie zakończyła się wygraną zawodnika pochodzącego z Polski. Dziś jest ostatni dzień dzierżawy Equatora. Wypada pogratulować dyrekcji, za czasów której ogier został wyhodowany; dyrekcji, która zaplanowała jego tegoroczny udany rajd po pokazach, z kulminacją w Paryżu; a wreszcie dyrekcji obecnej, która go z tej dzierżawy nie wycofała (trudno jednak nie zauważyć, że jednocześnie umowę jego dzierżawy zgłosiła do prokuratury, co nie przeszkodziło jej odebrać przyznanego Equatorowi trofeum).

 

Emandoria, fot. Ewa Imielska-Hebda
Emandoria, fot. Ewa Imielska-Hebda

Zgodnie z oczekiwaniami, michałowska Emandoria (Gazal Al Shaqab – Emanda/Ecaho) nagrodzona została platyną. Multiczempionka i – bez dwóch zdań – jedna z najpiękniejszych klaczy świata, na ten tytuł w pełni sobie zasłużyła. Przypomnijmy, że taki był cel jej wyjazdu w dzierżawę – po serii występów na płatnych pokazach bliskowschodnich wyjazd ten miał się zakończyć platyną w Paryżu i tak właśnie się stało.

 

Admiraal, fot. Ewa Imielska-Hebda
Admiraal, fot. Ewa Imielska-Hebda

Emandorię reprezentował na paryskim podium także jej wnuk, syn Emerlada J Admiraal (od Hanniyah/Psytadel), hod. Al Muawd Stud, wł. Ajman Stud, który został czempionem ogierów rocznych. Jego nota w klasie to 93,67 (a więc tyle samo, co Equatora), w tym 3×20 za typ, 1×20 za głowę z szyją i cała pula „dwudziestek” za ruch.

 

Fot. Ewa Imielska-Hebda
Fot. Ewa Imielska-Hebda

I wreszcie miłą niespodziankę sprawiła janowska Potentilla (Ekstern – Panonia/Eukaliptus), zdobywając nagrodę za najlepszy ruch. Choć właściwie nie było to zaskoczenie; „jako jedyna chyba klacz w tej edycji Czempionatu Świata pokazała ruch z zawieszeniem” – pisaliśmy rok temu. W tym roku było nie gorzej niż wówczas. Cały rząd maksymalnych ocen za ruch to było to, na co wszyscy polscy kibice czekali. Nota końcowa Potentilli – 91,42 pkt., dała jej jednak dopiero dziewiąte miejsce w klasie.

 

Galeria paryskich medalistów, fot. Ewa Imielska-Hebda

Wyniki: Arabian Essence

 

Podziel się:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Reklama
Reklamy

Newsletter

Reklamy
Equus Arabians
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.