Reklama
Ejrene-gate w prokuraturze: zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa

Aktualności

Ejrene-gate w prokuraturze: zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa

Podziel się:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Fot. archiwum
Fot. archiwum

Jak się dowiadujemy, do Prokuratury Regionalnej w Warszawie wpłynęło dziś zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. O sprawie informowaliśmy m.in. w naszej relacji z posiedzenia Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi Sejmu RP, które odbyło się 8 listopada. Chodzi o dyskutowaną podczas posiedzenia kwestię powiązania dzierżawy Emandorii z zakupem klaczy Ejrene na aukcji Pride of Poland 2012. Zawiadomienie dotyczy m.in. niedopełnienia obowiązków, zarówno przez dyrekcję stadniny, jak i nadzór właścicielski, jak również zakłócenia publicznej licytacji koni arabskich oraz nieprawidłowości związanych z dzierżawami cennych klaczy (w tym handlu zarodkami).

 

O zgłaszanych wątpliwościach pisaliśmy szeroko w tekście „Kontrowersje podczas posiedzenia Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Tajemnica dwóch wersji umowy dzierżawy Emandorii”. Przypomnijmy, że jednym z poruszanych wówczas tematów była ocena prawna kontraktu dzierżawy Emandorii, a więc „konstruowania umów kształtujących świadczenie niewspółmierne”, czy „ustalania warunków sprzedaży koni wystawionych do publicznej sprzedaży w ramach Aukcji z wybranymi kontrahentami przed jej faktycznym przeprowadzeniem/rozpoczęciem dotyczących: ceny, świadczeń dodatkowych itp”. Wiceminister rolnictwa Szymon Giżyński zapowiedział, że stenogram posiedzenia będzie dokładnie analizowany, stanowi bowiem także dowód dla prokuratury.

 

Rozwojowi sprawy będziemy się przyglądać.

 

Czytaj także:
Czy niegdysiejsze rekordowe ceny aukcyjne były rzeczywiście rekordowe? Ejrene-gate, czyli nowe, szokujące informacje

Podziel się:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Reklama
Reklamy

Newsletter

Reklamy
Equus Arabians
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.