Reklama
Polskiearaby.com partnerem medialnym Katara International Arabian Horse Festival!

Aktualności

Polskiearaby.com partnerem medialnym Katara International Arabian Horse Festival!

Podziel się:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email

Pokaz Katara KIAHF odbędzie się w stolicy Kataru, Dausze, w dniach 2-6 lutego, w szczególnie prestiżowej lokalizacji, jaką jest Katara Cultural Village, miejsce przy samej plaży, będące centrum kulturalnym Dauhy. W tych dniach budowany jest tam ring pokazowy oraz sektory VIP. To pierwszy tak wysokiej rangi pokaz dla koni czystej krwi arabskiej w sezonie 2021, reklamowany jako wyjątkowo luksusowe wydarzenie z pulą nagród 13 milionów riali katarskich (ok. 4 milionów euro, czyli 13 milionów złotych). Pokaz jest afiliowany jako tytularny od 2020 roku, ma więc kategorię równą Pucharowi Narodów w Akwizgranie czy Czempionatowi Świata w Paryżu.

W poprzednich latach pokaz był organizowany jako Qatar International Arabian Horse Show. To jego 30., jubileuszowa edycja. Do pokazu zapisało się już ponad 300 koni. Jak dowiedział się portal polskiearaby.com, niektóre bliskowschodnie stadniny wystawią prawdziwe gwiazdy, czempionów świata i czempionki Pucharu Narodów. Nawet niepokazywane od kilku lat konie wracają do formy pokazowej, aby stoczyć bój o ogromne nagrody finansowe. W ostatnich miesiącach katarskie stadniny poczyniły na różnych kontynentach duże zakupy utytułowanych koni, niemal w każdej kategorii wiekowej. Co ciekawe, organizator zapowiada aukcję koni czystej krwi arabskiej, która ma się odbyć 29 stycznia, a licytowane będą jedynie konie zgłoszone do pokazu KIAHF. Czyli tuż przed pokazem, koń będzie mógł zmienić właściciela. W jakim trybie odbędzie się licytacja, tego jeszcze nie wiemy.

Jak powiedział dr Khalid Bin Ibrahim Al-Sulaiti, dyrektor generalny festiwalu i przewodniczący komitetu organizacyjnego, „Katar szczyci się wieloletnim dziedzictwem sztuki jeździeckiej oraz głęboką miłością i uznaniem dla koni rasy arabskiej”.

Które dokładnie konie z Polski wystąpią w tym niezwykle oczekiwanym przez świat arabski pokazie i czy w ogóle – tego dowiemy się 4 lutego, w dniu rozpoczęcia pokazu. Nie wiemy jeszcze, jak na liczbę zgłoszeń (zapisy trwają do 14 stycznia) wpłynie zawarte kilka dni temu porozumienie pomiędzy krajami Zatoki Perskiej, nazywane porozumieniem „solidarności i stabilności”, w którym uczestniczy Katar. Wiemy natomiast, że uścisk Emira Kataru, Szejka Tamima Ibn Hamada Al-Thani, z następcą tronu Królestwa Arabii Saudyjskiej, Księciem Muhammadem Ibn Salmanem, w mediach nazywany jest „uściskiem roku”. Zamknięte do tej pory granice lądowe oraz przestrzeń powietrzna i morska w rejonie zostały otwarte.

Pokaz będziemy na bieżąco relacjonować na portalu polskiearby.com.

 

 

Podziel się:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Reklama
Reklamy

Newsletter

Reklamy
Stigler Stud
Equus Arabians
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.