Reklama
128 pokazów ECAHO w 2021 roku

Aktualności

128 pokazów ECAHO w 2021 roku

Podziel się:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email

Europejska Organizacja Konia Arabskiego (ECAHO) opublikowała niedawno (18 grudnia) kalendarz pokazów na 2021 rok. W 22 państwach członkowskich zaplanowano 128 pokazów.

 

W Polsce ma się odbyć pięć afiliowanych pokazów. Tradycyjnie, lokalny sezon rozpocznie się od Młodzieżowego Pokazu w Białce (5-6 czerwca, B krajowy). Po miesiącu hodowcy spotkają się w Radomiu na All-Polish Arabian Horse Championship (3-4 lipca, B krajowy). Po trzytygodniowej przerwie polskie araby zakłusują na plaży w Sopocie (24-25 lipca, Sopot Arabian Horse Show, krajowy pokaz hodowców). W sierpniu, jak co roku, zorganizowany zostanie Narodowy Pokaz w Janowie Podlaskim (13-15 sierpnia, kat. Narodowy), a po niespełna tygodniu pokaz międzynarodowy w Nowych Wrońskach – Al Khalediah European Arabian Horse Festival (20-21 sierpnia, pokaz klasy A). Jak powiedział polskimarabom.com Hubert Kulesza, dyrektor generalny Festiwalu: „Mamy nadzieję, że w tym rok sytuacja związana z pandemię nie pokrzyżuje nam planów organizacyjnych i będziemy mogli spotkać się i wspólnie przeżywać to wyjątkowe wydarzenie w grupie hodowców oraz miłośników koni arabskich z całego świata.”

 

Największych, tytularnych pokazów przyszłorocznego sezonu, będzie również pięć. Pierwszy z nich to Katara International Arabian Horse Festival (4-6 lutego), reklamowany przez organizatorów jako Katara Show, z sumą nagród zbliżającą się do 4 milionów euro (13 milionów riali katarskich). Kolejne pokazy tej rangi odbędą się dopiero we wrześniu – Czempionat Bliskiego Wschodu (9-11 września) w stolicy Jordanii oraz uważany za najlepszy pokaz na świecie, tym razem po rocznej przerwie i jedynie dwudniowy – Puchar Narodów w Aachen (25-26 września). Pogłoski o ponownym rozegraniu Czempionatu Europy w Pradze nie sprawdziły się –  kalendarz podaje, że organizatorem jedynego tak dużego i zamkniętego dla szejków pokazu będzie włoski związek hodowców koni arabskich ANICA i tym samym Czempionat Europy odbędzie się we Włoszech (30-31 października). Czempionat Świata zaplanowano zaś na pierwszy weekend grudnia (3-5) w Paryżu.

Podziel się:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Reklama
Reklamy

Newsletter

Reklamy
Equus Arabians
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.