Reklama
Menton za pasem

Aktualności

Menton za pasem

Menton, fot. Mateusz Jaworski
Menton, fot. Mateusz Jaworski

Podziel się:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email

Za dokładnie miesiąc (26-27 czerwca) w śródziemnomorskim Menton, na przepięknej Riwierze Francuskiej, pomiędzy księstwem Monaco i włoską granicą, odbędzie się jubileuszowy, 30. międzynarodowy pokaz klasy A (organizowany od 1991 roku). Miasto, które dzięki wspaniałej lokalizacji, położone nad samym morzem, a zarazem zaledwie 20 km od lotniska w Nicei, stanowi dobrą lokalizację dla wielu wystawców z Europy i ze świata.

Pokaz jest nazywany Czempionatem Krajów Morza Śródziemnego i Bliskiego Wschodu (Championnat du Pur-Sang Arabe de la Méditerranée et des Pays Arabes), a to dlatego, że wystawcami są głównie hodowcy z Europy Zachodniej i krajów arabskich. Od kilku lat uczestniczą w nim także, choć nieliczni, hodowcy z Polski. Pokaz jest trudny dla naszych koni, nie tylko ze względu na ekstremalnie silną konkurencję, ale głównie ze względu na długą podróż z Polski oraz  trudne warunki atmosferyczne już na miejscu – bardzo wysoką temperaturę i boksy mobilne oraz ring pokazowy zlokalizowane na samej plaży.

Wiemy, że również w tym roku wystąpią konie reprezentujące polskich hodowców. Trzymamy za nie kciuki, a wydarzenie będziemy relacjonować na naszym portalu. Tradycją obowiązującą od kilku lat jest dress code w dwóch kolorach, w tym roku są to: biały & złoty.

Sędziowali w tym roku będą: Cedes Bakker (Holandia), Sylvie Eberhardt (Niemcy), Eric Gear (Francja), Ferdinand Huemer (Austria), Ann Norden (Szwecja), Fausto Scianzi (Italy), Marek Trela (Polska), Martine Van Hee (Belgia).

Oficjalna strona pokazu: www.mentonarabianhorseshow.com

Podziel się:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Reklama
Reklamy

Newsletter

Reklamy
Equus Arabians
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.