Reklama
Rajdowo w KJ Champion i Krakowskim Torze Wyścigów Konnych

Aktualności

Rajdowo w KJ Champion i Krakowskim Torze Wyścigów Konnych

Zawody rajdowe w Dąbrówce, fot. Marta Wałach
Zawody rajdowe w Dąbrówce, fot. Marta Wałach

Podziel się:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email

23 kwietnia w Klubie Jeździeckim Champion odbyły się zawody w Sportowych Rajdach Konnych. Udział wzięło 13 koni, w klasie P (dystans 40 km) wygrała Łucja Lamparska na arabskiej klaczy Mighty (Von – Miami po Millennium) z klubu Piast Nowa Ruda, ze średnią prędkością 14,35 km/h, na drugim miejscu uplasowała się Martyna Kamińska na Empire Strategia (Saracen – Englandy Strategia po Ganges). Obie zawodniczki pokonały dystans z taką samą prędkością, a o wygranej Łucji zadecydował lepszy czas wejścia na bramkę weterynaryjną. Na trzecim miejscu wyścig zakończyła autorka artykułu – Joanna Dzięgielewska, dosiadająca arabskiej klaczy Poziomka (Kuheilaan Aafas Maidan – Pointa po Alwaro) hod. Pawła Lisa, klacz uzyskała prędkość 15,44 km/h.

Joanna Dzięgielewska z klaczą Poziomka, fot. archiwum autorki
Joanna Dzięgielewska z klaczą Poziomka, fot. archiwum autorki

W klasie L (dystans 20 km) wystartował jeden koń czystej krwi arabskiej Producent (Pegasus – Prapremiera po Margant) pod Matyldą Kowalik, ukończyli oni dystans ze średnią prędkością 12,57 km/h.

W ten sam weekend odbyły się również zawody rajdowe na Krakowskim Torze Wyścigów Konnych, gdzie w Dąbrówce rozegrano aż 5 konkursów na różnych dystansach.

W klasie L wygrała Barbara Rygoł na Goldorak Armor (Akir Armor – Hamalia De Gion po Estaman Ibn Estopa).

W rozegranej z samego rana klasie P (dystans 40 km) wygrał Malto (E-Tam – Malako po Wachlarz) pod Andrzejem Korabikiem.
Natomiast w konkursie P, rozgrywanym tego samego dnia popołudniu, wygrana przypadła Dominice Stępniak dosiadającej klaczy Wyżlica (Sus – Wajgela po Eryks). W klasie P2 na dystansie 60 km wygraną zanotowała ta sama zawodniczka – Dominika Stępniak, tym razem na arabskim wałachu Wilton (Lawrence El Gazal – Wołogda po Ekstern) ze średnią prędkościa 14,96 km/h. Ostatnim, ale i najdłuższym konkursem była klasa N rozgrywana na dystansie 80 km. Wygrała ją Patrycja Kłoś na Balti More (Ekert – Belleza po Piaff) wyhodowana przez gospodarza zawodów Ryszarda Szpara. Łącznie w kwietniowych zawodach do rywalizacji stanęło 31 koni.

Podziel się:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Reklama
Reklamy

Newsletter

Reklamy
Equus Arabians
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.