Reklama

Fotograf

Erwin Escher

Należy do najbardziej znanych fotografów koni arabskich na świecie – tych, którzy „są wszędzie i znają wszystkich”. Jego zdjęcia są regularnie publikowane w czasopismach i książkach o tematyce końskiej na całym świecie, ilustrują również broszury reklamowe wielu stadnin z całego świata, pocztówki i inne materiały promocyjne poświęcone koniom.
Urodzony w 1959 r., Erwin zakochał się w koniach mając 10 lat. Wkrótce obiektem jego szczególnej fascynacji stały się konie arabskie. Pierwszego własnego konia tej rasy kupił w wieku 16 lat. Następnym krokiem było uwiecznianie ulubionego wierzchowca na zdjęciach – i tak zaczęła się pasja i profesja Erwina Eschera. Dziś fotografuje on wszystkie rasy koni, ale specjalizuje się właśnie w arabach, które uważa za najpiękniejsze konie na świecie.
Razem z żoną – Annette, założył w Bawarii stadninę Rothenberg, o profilu czysto egipskim, specjalizującą się zwłaszcza w hodowli karych arabów.
W swej codziennej pracy Erwin skupia się głównie na dobrych, solidnych zdjęciach koni, ale lubi również bawić się własną, bardziej artystyczną wizją koni – np. portretami ogierów stających dęba w świetle zachodzącego słońca czy klaczy cieszących się zimową aurą. Erwin Escher swym aparatem uwieczni każdy moment.

Reklama
Reklamy

Newsletter

Reklamy
Equus Arabians
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.