Reklama
Polskie araby w Pucharze Narodów – Akwizgran (25 – 26.IX.2004).

Pokazy

Polskie araby w Pucharze Narodów – Akwizgran (25 – 26.IX.2004).

Pianissima
Pianissima

Podziel się:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Pianissima
Pianissima

W ostatni weekend września odbył się XX Puchar Narodów w Akwizgranie. Jest to ostatni tak ważny pokaz dla koni arabskich przed Championatem Europy w październiku i Championatem Świata w Paryżu (w grudniu) dlatego na pokaz ten przyjeżdża światowa czołówka koni arabskich aby dokonać ostatecznego porównania między sobą.

W tym roku Polskę reprezentowało aż 16 koni (w tym 6 własności prywatnych polskich stadnin). Jednogłośnie Championką Klaczy Młodszych została wybrana roczna Pianissima (Gazal Al Shaqab-Pianosa/Eukaliptus) – tegoroczna Młodzieżowa Championka Polski (i Best in Show tego pokazu) oraz Championka Klaczy Młodszych Wiosennego Młodzieżowego Pokazu w Białce 2004 (również Best in Show), hodowli i własności SK Janów Podlaski Jest to pierwsze zwycięstwo w Pucharze Narodów zdobyte przez konia wyhodowanego w Janowie Podlaskim od 1995r. Wtedy Czempionem Ogierów Starszych został Piechur (Banat-Pierzeja/Bandos). Stadninie Koni w Janowie składamy serdeczne gratulacje!

Pesal
Pesal

Poza Pianissimą w Top Five znalazła się michałowska Fallada (Monogramm-Fanaberia/Probat) i wyhodowana w Kurozwękach Calisia (Eukaliptus-Catalina/El Paso) własności Kullatorp Arabians (Szwecja), a także białeckiej hodowli Pesal (Partner-Perforacja/Ernal) własności Klarenbeek Arabians (Holandia).

Zwycięstwa w swoich klasach (poza Pianissimą i Pesalem) odniosły: Emira (Laheeb – Embra / Monogramm) z SK Michałów, Girlan-Bey (Pesal – Gracja – Bis / Monogramm) wyhodowany przez p.Michała Bogajewicza ze Stadniny Koni Niewierz a własności Klarenbeek Arabians (Holandia) oraz jego stajenna towarzyszka Premiera (Piechur – Premia / Palas) wyhodowana w Michałowie.

Emira
Emira

Najlepszym rezultatem polskich koni własności prywatnej w XXII Pucharu Narodów w Aachen było IV miejsce w klasie ogiera Avangard (Vympel – Antenna / Mascat) hod. SK Tiersk (Rosja) a własności p.Mirosława Jaślana.     Piąte miejsca w swoich klasach zajęły Gafal (Pamir – Gratka / Arbil) hodowli i własności Państwa Głowackich i Emanta (Pamir – Emanacja / Eukaliptus) wyhodowana w Michałowie a stanowiąca własność Falborek Arabians. W rankingu państw, w którym zwycięzca otrzymuje Trofeum Lady Harmsworth Blunt Polska zajęła trzecie miejsce za Belgią i Zjednoczonym Emiratami Arabskimi.

zdjęcia: Katarzyna Dolińska

Podziel się:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Reklama
Reklamy

Newsletter

Reklamy
Stigler Stud
Equus Arabians
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.