Reklama
Tulip Cup z Gangą

Aktualności

Tulip Cup z Gangą

Ganga, fot. Erwin de Wolff
Ganga, fot. Erwin de Wolff

Podziel się:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Ganga, fot. Erwin de Wolff
Ganga, fot. Erwin de Wolff

Reprezentacja polskich koni arabskich zainaugurowała sezon pokazowy biorąc udział w Tulip Cup – międzynarodowym pokazie klasy B w Holandii. Dużym sukcesem zakończył się start dwuletniej Gangi (Emigrant – Granada po Monogramm [US]), wyhodowanej przez Alicję i Krzysztofa Poszepczyńskich i będącej ich własnością. Klacz, trenowana w znanym ośrodku European Training Center Johanny Ullstrőm i Philippa Hosay, wygrała swoją klasę pokonując osiem rywalek. Wiceczempionem ogierów starszych został przebywający w tym samym ośrodku treningowym Emiliusz (Laheeb [IL] – Emocja po Monogramm [US]), pochodzący ze stadniny w Michałowie, a stanowiący własność Johanny Ullstrőm i Philippa Hosay.

Specjalnie dla portalu polskiearaby.pl swoimi wrażeniami z Tulip Cup podzielili się uczestnicy – państwo Alicja, Ewa i Krzysztof Poszepczyńscy.


Ganga trafiła do treningu w European Training Center w Belgii pod koniec lutego. Decyzję o zgłoszeniu jej do Tulip Cup podjęliśmy po konsultacji z trenerką, Johanną Ulstrőm. Nie spodziewaliśmy się, że nasza klacz będzie najlepsza w klasie, chociaż liczyliśmy na miejsce w pierwszej piątce lub nawet trójce.

Sędziowanie wydało nam się bardzo wyrównane. Według nas, nie było koni dyskryminowanych, ani preferowanych, a konie z polskim pochodzeniem były oceniane w zależności od poziomu, jaki reprezentowały.
Miło zaskoczył nas wiceczempionat Emiliusza, który był drugi w klasie (Valerio Ibn Eternity VI, który był pierwszy, nie zdobył żadnego tytułu). Wyróżniały się klaczki po Padrons Psyche, z którymi Ganga przegrała w czempionacie.

Sam pokaz był bardzo dobrze zorganizowany. Panowała miła atmosfera. Wszystko odbywało się bez zbędnego pośpiechu, muzyka nie była za głośna. Dojechały konie z wielu krajów, więc impreza miała naprawdę międzynarodowy charakter.
Starsze klacze pokazywano ze źrebiętami, dzięki czemu były spokojne. Klasę Liberty zorganizowano w formie show (pomalowane konie, poprzebierani prezenterzy), co bardzo spodobało się publiczności.
Kolegom-hodowcom z Polski, wybierającym się na pokazy podobne do Tulip Cup, radzilibyśmy oddać konia do profesjonalnego treningu, bez którego w dzisiejszych czasach koń nie ma szans na zajęcie dobrego miejsca.
Trening taki musi rozpocząć się minimum dwa miesiące przed pokazem – pod warunkiem, że koń jest w bardzo dobrej kondycji fizycznej i współpracuje z człowiekiem.
W przypadku Gangi istotne na pewno było to, że jechała na pokaz z Belgii i transport trwał
tylko godzinę, a nie 20 (tyle czasu jedzie się z Polski).
Zakwaterowanie koni na Tulip Cup było bardzo dobre, a warunki jednakowe dla wszystkich.

Chcemy, by Ganga wystartowała na początku czerwca w Pokazie w Le Touquet we Francji, potem 1-2 lipca w Blommerőd w Szwecji, a następnie w Strőhen (Niemcy), albo w Vilhelmsborgu (Dania).

Czempionka Klaczy Młodszych
PANDORAAH (Padrons Psyche – Bint Bey Shah)
hod. B. Boggs/USA wł. Joy Horses/BE

Wiceczempionka Klaczy Młodszych
MIRANDA PSY (Padrons Psyche – EA Miracle)
hod. North/GB wł. S.Watts/GB

Czempion Ogierów Młodszych
BG MARCUS (Khidar – J & J Aqina)
hod. i wł. B.Goossens/BE

Wiceczempion Ogierów Młodszych
MAHRABI PA (Eternity Ibn Navarrone D – Maharani HBN)
hod. i wł. J.Ware/GB

Czempionka Klaczy Starszych
FOCUS GABRIELLA (Focus Shali – Focus Alianna)
hod. L.L.Davidson/USA wł. Medicom AV-Gestüt/DE

Wiceczempionka Klaczy Starszych
F SAMIRAH (Ali Valentino – Sarameena)
hod. i wł. H.I.Friedmann/DE

Czempion Ogierów Starszych
SANDHIRAN (Sanadik El Shaklan – China Moon)
hod. D.Dahmen/USA wł. AJA Arabians/GB

Wiceczempion Ogierów Starszych
EMILIUSZ (Laheeb – Emocja)
hod. Michałów/PL wł. Hosay & Ullström/BE

 

Podziel się:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Reklama
Reklamy

Newsletter

Reklamy
Equus Arabians
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.