Reklama
Z sukcesem w Europie

Aktualności

Z sukcesem w Europie

Alert, fot. Katarzyna Dolińska
Alert, fot. Katarzyna Dolińska

Podziel się:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Alert, fot. Katarzyna Dolińska
Alert, fot. Katarzyna Dolińska

Dziś zakończył się, rozgrywany w belgijskim Moorsele, Czempionat Europy koni arabskich. Polskę reprezentowały aż 23 konie, w tym 5 ze stadnin prywatnych (SK Niewierz, Falborek Arabians, Chrcynno-Pałac, Przemysław Sawicki). Do Moorsele wybrała się też spora grupa kibiców z Polski.

Występ polskiej ekipy należał do bardzo udanych. Ponad połowa ze startujących koni (12) zakwalifikowała się do udziału w czempionatach. Najlepiej wypadła SK Michałów, proporcjonalnie zresztą do liczby zabranych koni (12). Trzy z nich uzyskały najwyższe w polskiej ekipie punktacje – po 93,5 pkt, a były to: Emandoria, Palanga i Esparto.

Pierwsza z tej grupy – Emandoria, po intensywnie spędzonym sezonie pokazowym (czempionat w Białce, Polski Narodowy Pokaz w Janowie, Puchar Narodów w Akwizgranie) spełniła pokładane w niej nadzieje i do kolekcji tytułów dołożyła Czempionat Europy Klaczy Młodszych. Jej koleżanka stajenna – Palanga, uzyskała tytuł Wiceczempionki Klaczy Starszych, pokonana przez faworytkę i najwyżej ocenioną klacz pokazu (93,9), urodziwą czempionkę świata 2004 – Loubną, wyhodowaną w Izraelu, reprezentującą dziś barwy belgijskie. Ponadto cztery konie z Polski zdobyły tytuły Top Five Czempionatu Europy. Były to: michałowskie Embra, Fallada i Eparto oraz janowski Alert. Tytuł Top Five uzyskał też wyhodowany w Michałowie, a reprezentujący Danię Fernando, który swą efektowną prezencją i świetnym przygotowaniem z sukcesem podbija ostatnio serca publiczności (i sędziów) na europejskich pokazach.
Polska ekipa wraca więc z Belgii z tarczą, ciekawe jak wypadnie już za miesiąc w Paryżu, gdzie spotka się z końmi z Bliskiego Wschodu.

Wyniki:

Czempionka klaczy młodszych – Emandoria, SK Michałów
Wiceczempionka klaczy młodszych – Mysterious Lady J

Czempionka klaczy starszych – Loubna (Belgia)
Wiceczempionka klaczy starszych – Palanga, SK Michałów

Czempion ogierów młodszych – Fever Ibn Eternity-D
Wiceczempion ogierów mlodszych – Ajman Moniscione

Czempion ogierów starszych – MA Shadow El Sher
Wiceczempion ogierów młodszych – Ramino

Podziel się:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Reklama
Reklamy

Newsletter

Reklamy
Stigler Stud
Equus Arabians
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.