Reklama
Wielkie zmiany w ECAHO

Aktualności

Wielkie zmiany w ECAHO

Podziel się:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email

W miniony weekend w Babolnej na Węgrzech odbył się kongres Europejskiej Organizacji Konia Arabskiego (ECAHO). Kongres miał bardzo burzliwy przebieg, gdyż dotychczas urzędujący przewodniczący – Ferdinand Huemer, złożył rezygnację z zajmowanego stanowiska. Powodem tej decyzji była m.in. silna w ostatnim czasie ekspansja środowiska tzw. proarabskiego, do którego należą wiodący w Europie hodowcy koni arabskich o pochodzeniu bliskowschodnim. Niektórzy z nich są również sędziami na pokazach, co wpływa, lub przynajmniej może wpływać na brak obiektywizmu podczas sędziowania pokazów.

Podczas Kongresu odbyły się także wybory nowych władz ECAHO – m.in. Komitetu Wykonawczego, w którym tym razem nie znalazły się reprezentantki Polski: Izabella Pawelec-Zawadzka i Anna Stojanowska. Jak poinformowała nas Izabella Pawelec-Zawadzka, z funkcji sekretarza ECAHO zrezygnowała również (z powodów osobistych) Gudrun Waiditschka, znana miłośnikom rasy jako redaktor naczelna dwumiesięcznika „Araber Journal”. Jej funkcja w ECAHO oficjalnie zakończy się w marcu br.

Prezes PZHKA powiedziała także: „Podczas Zjazdu ECAHO w Babolnej nie wybierano władz organizacji a jedynie w związku z upływem kadencji niektórych ich członków miały miejsce jedynie wybory uzupełniające. Dotyczyły one przewodniczących komisji ds. Pokazów i Sportu ( EAHSC – na miejsce Pani Nayli Hayek, która zrezygnowała ze stanowiska wybrano Pana Francesco Santoro. EAHSpC na miejsce kończącej kadencję Elizabeth Chat wybrano Panią Toto Modermann) i trzech spośród 6 członków Komitetu Wykonawczego. Kadencję zakończyli: Pani Izabella Pawelec Zawadzka, Pan Hans Nagel i Pan Peter Upton. Zgodnie ze statutem ECAHO mogą się oni ubiegać o członkostwo KW i stawać do ponownych wyborów dopiero po czterech latach. Na ich miejsce wybrano: Panią Sylwię Eberhardt, Panią Chistine Jamar i Panią Anne Norden. Przewodniczący Komisji wchodzą automatycznie w skład Komitetu Wykonawczego. Ponieważ Wiceprezes ECAHO wybierany jest przez członków KW spośród siebie, na pierwszym posiedzeniu nowego Komitetu na Wiceprezesa wybrano Pana Francesco Santoro.
Z powodu że aktualny Prezes Pan Ferdinand Huemer ogłosił rezygnację z funkcji (jego kadencja upływa dopiero za dwa lata) do czasów nowych wyborów, które zgodnie ze statutem muszą się odbyć w ciągu 2 miesięcy funkcję tą będzie pełnił Pan Francesco Santoro.”

Podziel się:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Reklama
Reklamy

Newsletter

Reklamy
Stigler Stud
Equus Arabians
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.