Reklama
Po konie do Dubaju

Aktualności

Po konie do Dubaju

Podziel się:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Wschód, fot. Joanna Jonientz
Wschód, fot. Joanna Jonientz

Najbliższe dni spędzą w Dubaju państwo Magdalena i Robert Rudzińscy, początkujący hodowcy koni arabskich. Będą zwiedzać stadniny oraz stajnie o profilu użytkowym. Jedzie wraz z nimi m.in. Michał Gryglas, uczeń Technikum Hodowli Koni w Janowie Podlaskim, który układał konie ze stadniny pod okiem trener Doroty Kałuby. Uczestnicy wyprawy zamierzają nie tylko oglądać centra arabskie w Dubaju, lecz również wziąć udział w rajdzie długodystansowym.

W swojej hodowli w Komarnie nieopodal Janowa od początku stawiają przede wszystkim na użytkowość. A ponieważ właśnie ze Wschodu przywędrowały niegdyś do Polski najlepsze konie arabskie, państwo Rudzińscy marzą o powtórzeniu tego szlaku. Planują sprowadzić z Dubaju ogiera. Ledwo rozpoczęli swą wyprawę, a już spotkali się z niezwykłą gościnnością. Była więc m.in. kolacja na dywanie w plenerze, z pustynnymi końmi arabskimi odpoczywającymi tuż obok.
Relację z podróży oraz fotoreportaż przedstawimy na polskicharabach.com za dwa tygodnie.

Podziel się:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Reklama
Reklamy

Newsletter

Reklamy
Stigler Stud
Equus Arabians
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.