Reklama
Greg Gallun trenerem roku

Aktualności

Greg Gallun trenerem roku

Greg Gallun
Greg Gallun

Podziel się:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Greg Gallun
Greg Gallun

Amerykański trener Greg Gallun, który w miniony weekend doprowadził do zwycięstwa w czempionacie klaczy starszych w Scottsdale michałowskiej hodowli Elandrę oraz do Top Ten w tej kategorii michałowską Wkrę, został wybrany Trenerem Roku 2006 w kategorii trenerów profesjonalnych w USA! Wyniki plebiscytu ogłoszono podczas uroczystej gali zorganizowanej w niedzielę wieczorem w Westin Kierland Resort & Spa w Scottsdale.

Wybory organizowane są co roku przez amerykańskie stowarzyszenie Arabian Professional & Amateur Horsesmen’s Association. Zwycięzcy wybierani są przez członków Stowarzyszenia, drogą głosowania, w 24 kategoriach podzielonych na 7 głównych grup. Nas oczywiście, ze względu na trening polskich koni dotychczas sprzedanych lub dzierżawionych do USA, najbardziej interesowała kategoria Trenera Roku.

W swojej kategorii Greg Gallun pokonał m.in. Davida Boggsa (znanego z występów m.in. z Magnum Psyche) czy Larrego Jonesa – prezentera wielu polskich koni w USA (pracującego m.in. dla Dunromin’ Arabian Farm, która niegdyś zakupiła Penitenta). W zeszłym roku laureatem tej kategorii był Andy Sellman z Brookville Arabians (obecnie dzierżawcy Wiceczempiona Świata 2006 – Marajja po Gazal Al Shaqab), a w 2004 i 2003 roku – Michael Byatt.

Do grona sponsorów każdej z edycji zapraszana jest elita świata hodowli koni arabskich w USA. W tym roku byli nimi np.: Jarvis Insurance, Cantena Watches, Strawberry Banks Farm, David & Terryann Boggs and Bob & Jeanine Boggs.

Osiągnięcia Grega Galluna w roku 2006 były naprawdę imponujące. W jego portfolio znaleźć można:

  • Czempionat USA Klaczy Starszych (El Dorada)
  • Czempionat USA Klaczy Młodszych (*Pianissima)
  • oraz 6 zdobytych tytułów Czempiona lub Wice w Scottsdale (w tym El Dorada) i 11 zwycięzców klas lub drugich miejsc tego czempionatu, a także ponad 20 zwycięzców Top Ten w Scottsdale 2006 (w tym Pianissima)
  • 19 zdobytych czempionatów regionalnych (Regiony 1,2,3 i 7)

To właśnie Pianissima i El Dorada są końmi, które Greg Gallun wymienia w swoim portfolio jako „spektakularne konie, które dane mu było trenować w 2006 roku” wspominając rok pokazowy 2006. Poza treningiem i pokazami Greg Gallun jest też sędzią koni arabskich – w listopadzie 2006 sędziował czempionat narodowy Brazylii.

Źródło zdjęcia: www.horsemansawards.com

Podziel się:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Reklama
Reklamy

Newsletter

Reklamy
Stigler Stud
Equus Arabians
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.