Reklama
Książka o najsłynniejszych polskich klaczach

Aktualności

Książka o najsłynniejszych polskich klaczach

Podziel się:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email

Już za kilka dni, w nowym cyklu „Biblioteka polskicharabów.com”, pojawi się książka prof. Krystyny Chmiel „One tworzyły piękno”. Jest to opowieść o założycielkach najważniejszych polskich linii żeńskich po wojnie, od Ofirki i Piewicy po Elę i Sabdę, od Algonkiny i Bandoli po Fortę i Cerekiew, od Werbeny i Estokady po Carmen i Eunice – w sumie omówionych zostało 17 klaczy wraz z przychówkiem i potomkami do dnia dzisiejszego.

Książka, opatrzona archiwalnymi zdjęciami, to jedna z tych pozycji, które powinny znaleźć się na półce każdego „arabiarza”. Tak mówi o niej Krzysztof Czarnota, autor m.in. bestsellerowej powieści „Niosąca radość”: Wiele osób pisze o arabach jako o czempionach, reproduktorach, czy też bezdusznych „jednostkach hodowlanych”. Krystyna Chmiel ma rzadki i niezwykły dar bardzo osobistego pisania o koniach. Dzięki błyskotliwym uwagom oraz barwnym anegdotom, wspaniałe klacze, znane tylko z genealogicznych tablic, stają przed naszymi oczami jak żywe. One niewątpliwie tworzyły piękno (dodałbym, że także i dzielność), ale piękno polskiej hodowli tworzą również takie publikacje.

Po raz pierwszy książkę „One tworzyły piękno” będzie można nabyć w czasie 11 Walnego Zjazdu PZHKA w Janowie Podlaskim. Dodatkową atrakcją stanie się na pewno możliwość zdobycia autografu autorki, prof. Krystyny Chmiel, która m.in. w cyklu „Sylwetki hodowców” przedstawi także swoją stadninę Aneta Arabians.

Podziel się:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Reklama
Reklamy

Newsletter

Reklamy
Equus Arabians
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.