Reklama
Przygotowania do sezonu?

Aktualności

Przygotowania do sezonu?

Podziel się:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Dum Dum, fot. Tomasz Celmer
Dum Dum, fot. Tomasz Celmer

Stado Ogierów Łąck Sp. z o.o. – organizator gonitw, które najprawdopodobniej (w wyniku piątkowych rozmów) odbędą się jednak na warszawskim Służewcu, opublikował warunkowy plan gonitw selekcyjnych w sezonie 2007 na Służewcu.
W spisie gonitw pozagrupowych wiele nagród zastrzeżono tylko dla koni arabskich hodowli krajowej wpisanych do Polskiej Księgi Stadnej Koni Arabskich Czystej Krwi (PASB). Jest to reakcja na wspominaną przez nas w relacji z XI Walnego Zjazdu PZHKA uchwałę, ograniczającą udział w gonitwach pozagrupowych koni nie-polskiej hodowli. Podjęta i przegłosowana podczas walnego zjazdu uchwała wspierała wcześniejszy wniosek Rady PKWK do ministra rolnictwa o wprowadzenie takiego ograniczenia. W obu miejscach inicjatorem tych zmian był Andrzej Wójtowicz. Miejmy nadzieję, że zamknięcie gonitw nie spowoduje spadku i tak coraz bardziej nikłego zainteresowania wyścigami w Polsce, a tym bardziej – nie zniechęci gości zza granicy do przysyłania swoich koni do treningu na Służewcu.
Z drugiej strony, pula nagród dla polskich hodowców będzie większa, co było głównym argumentem zwolenników tego rozwiązania.

Oto lista gonitw pozagrupowych zamkniętych w sezonie 2007 dla koni hodowli zagranicznej:

Nagroda OFIRA – LR (kat. A)
Nagroda JANOWA (PRZYCHÓWKU) – LR (kat. A)
Nagroda DERBY – G3 (kat. A)
Nagroda MICHAŁOWA – LR (kat. A)
Nagroda GAZELLI, MLECHY I SAHARY (OAKS) – LR (kat. A)
Nagroda SAMBORA – LR (kat. A)
Nagroda PORÓWNAWCZA – LR (kat. A)

Tymczasem do rocznego planu wyścigów na (teoretycznie) rozpoczynający się w Warszawie sezon, po rocznej przerwie powrócił Międzynarodowy Dzień Arabski (piątek, 10 sierpnia), będący wstępem do Dni Arabskich w Janowie Podlaskim. W dzień ten rozegrane zostaną 3 gonitwy pozagrupowe z udziałem koni arabskich – Nagroda Sabelliny, Białki i Europy (dwie ostatnie międzynarodowe).

Warunkowy plan gonitw selekcyjnych w sezonie 2007 na Służewcu znajdziesz tutaj: http://stadolack.home.pl/indexm.php?id=97&r=1

Podziel się:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Reklama
Reklamy

Newsletter

Reklamy
Equus Arabians
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.