Reklama
Nowy import Minnesoty Arabians

Aktualności

Nowy import Minnesoty Arabians

Podziel się:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Honorrs, fot. Javan Schaller
Honorrs, fot. Javan Schaller

Po odejściu legendarnego ogiera Padron, wyrażaliśmy nadzieję, że jego linia będzie z powodzeniem kontynuowana w Polsce. I oto Małgorzata i Józef Pietrzakowie już dokonali kolejnego importu – córki silnie inbredowanego na Padrona ogiera Honorrs!

Roczna kasztanka Saya DD (Honorrs – Sarah di-Bay po Kubiniec) zawitała do Minnesota Arabians pod Zgierzem 15 lipca prosto ze stadniny Swatam Arabians (Belgia), gdzie została wyhodowana. Jak mówi nowa właścicielka, Małgorzata Pietrzak, klaczka jest bardzo poprawna, wysokonożna, odznacza się wybitnym bukietem i typem arabskim, a wspaniałe oko i głowę z szyją odziedziczyła po obojgu rodzicach. Zdaniem pani Małgorzaty, nie tylko Honorrs (Affirmed – Padrons Contessa), czempion Regionu I w USA i Top 5 Arabian Breeders Cup w Las Vegas oraz Top 10 Scottsdale 2006, odznacza się przepięknym frontem; również matka Sayi DD – Sarah di-Bay, posiada przepiękną głowę i szyję, za które otrzymywała najwyższe oceny na europejskich pokazach. Ciekawostką jest, że Sarah di-Bay również została zakupiona do Polski! Jej właścicielem jest Wojciech Parczewski.

Nowi właściciele Sayi DD planują dla klaczki głównie karierę hodowlaną, gdyż twierdzą, że na pokazach chwalić się wolą końmi własnej, a nie cudzej hodowli, jednak Małgorzata Pietrzak nie wyklucza, że Saya pojawi się na którymś z pokazów w sezonie 2008.

Podziel się:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Reklama
Reklamy

Newsletter

Reklamy
Equus Arabians
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.