Reklama
Pędź po nagrody

Aktualności

Pędź po nagrody

Podziel się:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Zawody westernowe, fot. archiwum Hotelu Strzecha
Zawody westernowe, fot. archiwum Hotelu Strzecha

Hotel „Pod Strzechą” Stanisławy, Artura i Franciszka Góreckich w Kudowie-Zdroju zaprasza wszystkich, którzy użytkują swoje konie arabskie pod siodłem, do udziału w dwudniowych zawodach w konkurencjach szybkościowych o Puchar Stefana Iwasiów, organizowanych przez Stowarzyszenie Western Riders.

Zawody rozgrywane będą w klasie Open, co oznacza, że udział w nich może wziąć każdy, niezależnie od wieku i przynależności do Polskiej Ligi Western i Rodeo. Nie jest również wymagany rząd westernowy.

Propozycja zawodów już spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem środowiska jeździeckiego; szczególne emocje wzbudziła przewidywana pula nagród – sponsorzy zagwarantowali puchary oraz minimum 13700 zł do podziału pomiędzy laureatów pierwszych trzech miejsc w poszczególnych konkurencjach, a tych rozegrane będą trzy: Beczki – tzw. barrel racing, czyli jazda po trójkącie wokół beczek, Tyczki – slalom pomiędzy siedmioma tyczkami na czas oraz Stake Race – „jazda po ósemce” ze startem pośrodku.

Dodatkowo rozegrana będzie konkurencja pucharowa – puchar i główną nagrodę wygra zawodnik z najlepszym czasem łącznym z trzech konkurencji z obu dni. Zwycięzca pucharu otrzyma też zwrot kosztów pobytu swojego i konia.

Organizator poinformował nas, że do udziału w zawodach zgłoszono już trzy konie arabskie – Rewizora (Windsor – Rita), Decaho (Ecaho – Demara Bis) oraz Hrabinę (Equin – Habra). Dalsze zgłoszenia koni czystej krwi arabskiej będą mile widziane, zwłaszcza że araby znane są ze swojej zwinności i zwrotności właśnie w konkurencjach szybkościowych!

Termin zawodów:
22–23 września

Wpisowe + startowe: 150 PLN (razem wszystkie konkurencje).

Dla uczestników startujących we wszystkich konkurencjach:
wpisowe – 50 PLN, startowe – 40 PLN

Boks dla konia 30 PLN / dziennie (codziennie siano i słoma).

Zakwaterowanie:
– bez wyżywienia 60 PLN od osoby, w pokojach 2-osobowych
– z śniadaniem 75 PLN
– z pełnym wyżywieniem 110 PLN

Zawody będą rozgrywane na ujeżdżalni z nawierzchnią piaszczystą, o wymiarach 25/50 m. Rozprężalnie: piaszczysto – trocinowa i trawiasta.

Pełen regulamin zawodów: http://www.hotelstrzecha.pl/konie_zawody.php

Dodatkowych informacji udziela organizator zawodów, Artur Górecki: [email protected]

Podziel się:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Reklama
Reklamy

Newsletter

Reklamy
Equus Arabians
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.