Reklama
Włosi o Polsce

Aktualności

Włosi o Polsce

Podziel się:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Tutto Arabi
Tutto Arabi

W sprzedaży ukazał się nowy numer (5/2007) najpopularniejszego w Europie magazynu poświęconego koniom arabskim – Tutto Arabi. Tym razem, na 240 stronach dwumiesięcznika znajdujemy relacje z 9 pokazów – w tym, po raz pierwszy w historii czasopisma, obszerną relację z Wiosennego Młodzieżowego pokazu w Białce, autorstwa naszej redakcyjnej koleżanki – Urszuli Łęczyckiej. Ponieważ czasopismo wydawane jest (we włosko-angielskiej wersji językowej) przez włoski koncern Alim Editrice i sporą część jego odbiorców stanowią właśnie Włosi, z dużą radością przyjęto informację o sukcesach polskiego potomstwa ogiera WH Justice, który stanowi własność hodowców z tego kraju. Tekst o białeckim pokazie jest również bogato ilustrowany zdjęciami polskich potomków WH Justice oraz pozostałych czempionów, wykonanymi przez młodych polskich fotografów, współpracujących również z naszą redakcją (Katarzyna Dolińska, Zuzanna Zajbt, Monika Szpura, Anna Szarek, Sylwia Iłenda, Mateusz Jaworski). Poza pokazem w Białce w najnowszym Tutto Arabi omówiono i zilustrowano zdjęciami kilka innych, mniej znanych, a bardzo ciekawych pokazów – m.in. pierwszego pokazu we Frankfurcie (Arabica, Orientalica i Egyptian Event Europe), Trinacria Cavalli w sycylijsckim Cinisi niedaleko Palermo (pokaz narodowy klasy C) czy L’arte del cavallo (narodowy kl. C) w Marina di Pietrasanto, gdzie czempionem ogierów został czysto polski Wares (Piruet – Wernera). Nie zabrakło również relacji z najbardziej znanych imprez rozpoczynających sezon pokazowy w Europie – jak pokaz klasy A w Menton czy XIII Arabes&Co w Miono. Najnowsze „Tutto” powinno zadowolić również miłośników sportów konnych – w numerze sierpniowo-wrześniowym zamieszczono relacje z aż trzech imprez rajdowych (Tierras de Al-Andaluz w Hiszpanii, FEI Nakheel Nations Cup CEIO*** w Gubbio i rajdowy Czempionat Francji CEI** w Ribers) oraz zapowiedź VI Sportowego Czempionatu Europy w Stadl Paura, który odbędzie się w dniach 3-5 sierpnia, a na który zapowiedziały się już ekipy z 10 krajów!

Poza tym, w numerze jak zwykle sporo reklam – wiodących stadnin, ośrodków treningowych czy reproduktorów – tych znanych i tych debiutujących w hodowli czy na pokazach. Jednak dzięki pięknym zdjęciom wykonywanym przez najlepszych światowych fotografów oraz – jak zwykle – starannej i wyszukanej szacie graficznej nawet studiowanie reklam w Tutto Arabi jest dla miłośników rasy niewątpliwą przyjemnością.

Dużym ukłonem w stronę czytelników jest zamieszczanie ważniejszych artykułów na stronie internetowej czasopisma: www.tuttoarabi.it – a więc już teraz zapraszamy do lektury!

Podziel się:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Reklama
Reklamy

Newsletter

Reklamy
Stigler Stud
Equus Arabians
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.