Reklama
Zdjęcia z czempionatu Holandii

Aktualności

Zdjęcia z czempionatu Holandii

Podziel się:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Amalfi, fot. Reindert Jansen
Amalfi, fot. Reindert Jansen

Dzięki uprzejmości pani Margi Sanderse (Tsahal Arabians) oraz fotografa Reinderta Jansena, prezentujemy zdjęcia z opisywanego przez nas kilka dni temu Czempionatu Holandii. Oprócz czempionów oraz pełnego brata Enzo – Amalfiego (wobec którego były plany dzierżawy do Polski), pokazujemy m.in. córkę ogiera Amalfi – BB Jhadore (Amalfi – FA Jada). Wyhodowana w Double B Arabians BB Jhadore jest z obu stron rodowodu wnuczką Padronsa Psyche. W poniższej galerii jest również siwy w hreczce ogier Papillon (Neman – Kajuscha po Kilimanjaro). Wyhodowany w Niemczech, przez Sylvię Garde-Ehlert, Papillon jest w ¾ bratem słynnego Nadira I, którego potomstwo zdobyło dwa czempionaty Holandii w tym roku, a sam również jest weteranem pokazów (m.in. zwycięzcą klasy i wiceczempionem regionalnego pokazu w Exloo w tym roku, zwycięzcą klasy pokazów Cavalli Cinisi 2006 i laureatem 2. miejsca w klasie na międzynarodowym czempionacie w Citta di Castello 2006). Papillon to również zasłużony ogier rajdowy, który ukończył każdy z 50 startów, w jakich brał udział! Sklasyfikowany był m.in. na 18. miejscu w CEI** w S. Panataleo (120 km) i na 11. w CEI ** w Orvieto, również na 120 km.

Przed obiektywem Reinderta Jansena znalazł się także prawnuk Balatona – ogier MM Sultan (Kubay Khan – Alaska QQ po Vatican), hodowli M. Huismanna. MM Sultan zasłynął jako trzykrotny narodowy czempion Holandii w latach 2003 (kiedy to dostał się też do Top 5 Pucharu Narodów), 2004 i 2005, a w roku 2006 zdobył tytuł wiceczempiona kraju. W tegorocznym pokazie zajął drugie miejsce w klasie. Oba wspomniane ogiery – Papillon i MM Sultan, są obecnie własnością stadniny Arabian Fantasie z Holandii.

Na zdjęciach pod siodłem występuje inny znany „sportowiec” – siwy Lobeke (Fiolek – Eleskirt po Testigo). Wyhodowany w Hiszpanii przez markizę de Laula, a własności znanego prezentera Jana Calisa, ogier jest zasłużony nie tylko w dziedzinie pokazów (Top 5 Elite Stallion Czempionatu Świata w Paryżu 2005, Czempion Liberty LowLand Cup 2006, Czempion Holandii w Ermelo 2006, zwycięzca Life Aid Cup, Ermelo 2006), ale również jako wielokrotny uczestnik pokazów skokowych i dresażowych.

Podziel się:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Reklama
Reklamy

Newsletter

Reklamy
Equus Arabians
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.