Reklama
4 mln dolarów do wygrania w Dubaju

Aktualności

4 mln dolarów do wygrania w Dubaju

Podziel się:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Eberia w Borgloon, fot. Erwin Escher
Eberia w Borgloon, fot. Erwin Escher

Kolejnym zapowiedzianym pokazem w kalendarzu na 2008 rok jest piąta edycja rozgrywanego pod patronatem JW Szejka Hamdana bin Rashida Al Maktouma, Wicekróla Dubaju i Ministra Finansów i Przemysłu Zj. Emiratów Arabskich, afiliowanego przez ECAHO Międzynarodowego Czempionatu Koni Arabskich w Dubaju – prestiżowej imprezy z nagrodami, których pula w roku 2008 podniesiona została z 1 do 4 mln dolarów.

Czempionat odbędzie się na terenie Dubai International Convention and Exhibition Centre w dniach 20–22 marca. Tak jak do tej pory, pokaz ten będzie ukoronowaniem Dubai Gold Cup – serii pokazów międzynarodowych, w których uczestniczące konie zdobywały w tym roku punkty za zajęte miejsca w klasach i czempionatach w następujący sposób:
• Czempionat pokazu w Menton, Borgloon i Towerlands: 10 pkt
• Wiceczempionat: 8
• 1m w klasie: 5
• 2m w klasie: 3
• 3m w klasie: 2

 

Mimo, że trzy z czterech wchodzących w skład pucharu pokazów już się odbyły, to sam pokaz w Dubaju może zmienić wszystko: tu bowiem punkty przyznawane będą podwójnie. Zwycięzcy klasyfikacji w poszczególnych czterech grupach (klacze młodsze i starsze, ogiery młodsze i starsze) zostaną uhonorowani luksusowymi, wartościowymi nagrodami.

 

Pokazy, które wchodzą do Dubai Gold Cup, to:
• Championship de la Mediterannee, Menton, Francja
• El-Ran Cup, Borgloon, Belgia
• U.K.I.A.H.S. Towerlands, Wielka Brytania
• Dubai International Arabian Horse Championship, Dubaj, ZEA

Do pokazu w Dubaju (tak jak i do pozostałych wyżej wymienionych) mogą być zgłoszone wyłącznie konie zakwalifikowane do udziału w pokazach klasy A (czyli muszą w tym samym roku zająć miejsce 1–5 w pokazie narodowym lub pokazach klasy A lub B albo miejsca 1–3 w pokazach klasy C afiliowanych przez ECAHO).

 

W marcu tego roku (edycja 2006/2007) w Dubaju rywalizowało blisko 300 koni z 14 krajów i duży sukces odniosła w nim polska hodowla – Wiceczempionką Klaczy Starszych całej edycji Dubai Gold Cup została wyhodowana w Michałowie Eberia (wł. Jadem Arabians), zwycięzcą klasy został michałowski Esparto (w dzierżawie do Ajman Stud), a druga w klasie w kategorii B klaczy 2-letnich była zakupiona przez Wojciecha Parczewskiego Bresilia.

 

W roku 2008, tak jak w latach ubiegłych, pokaz w Dubaju połączony będzie z Międzynarodowymi Targami Jeździeckimi. Wstęp na obie imprezy dla publiczności jest otwarty i bezpłatny.

Podziel się:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Reklama
Reklamy

Newsletter

Reklamy
Equus Arabians
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.