WhatsApp
Share on email
Email
Beata Dzikowska na Cyrylu, Ermelo 2007, fot. Mateusz Jaworski

Dobrze znany wszystkim jeźdźcom i trenerom związanym z długodystansowymi rajdami konnymi – ceniony sędzia międzynarodowy Harald Grinschgl z Austrii (administrator i właściciel strony internetowej www.endurance-timing.info) opublikował tegoroczny ranking po zakończonym sezonie rajdowym 2007. Do Pucharu Europy Centralnej (Central European Endurance Cup) zaliczonych zostało 7 imprez międzynarodowych: w Babolnej (Węgry), Hechingen (Niemcy), Ermelo (Holandia), Goettingen (Niemcy), Kreuth (Niemcy), Warce (Polska) i Topolczankach (Słowacja).

Na przedzie Beata Dzikowska na Cyrylu i Kamila Kart na Shanokku, Warka 2007, fot. Mateusz Jaworski

Miło nam poinformować, że nasi reprezentanci (zarówno jeźdźcy, jak i konie) znajdują się, już kolejny rok z rzędu, w czołówce Central European Endurance Cup. I tak w klasyfikacji „najlepszy zawodnik” (BEST RIDER) Beata Dzikowska, startująca w tym sezonie na dwóch koniach – Cyryl (Sinus – Cyrla) i Malik Kerrous, uplasowała się na miejscu 7 (106 pkt.). Kamila Kart, startująca na Shanokku (Santos – Sinjah) i Cercie (Balon – Certoza) znalazła

Ewelina Preis na Ashminie, Compiegne 2007, fot. Maciej Kacprzyk

się na pozycji 12. Artur Landau, startujący na Hincie (Entyk – Harmata) zajął miejsce 16. Pozycję 19. wywalczyła Ewelina Preis, startująca na Ashminie (Fawor – Aktorka) – m.in. na Mistrzostwach Świata Młodych Koni we Francji. Wszyscy wymienieni powyżej zawodnicy są reprezentantami KJ Champion. Należy wspomnieć, że sklasyfikowanych jest 120 zawodników z wielu krajów Europy. W dalszej kolejności znaleźli się jeszcze inni polscy zawodnicy:

24.m. – Tomasz Tura – Silvano xx i Esauł
28m. – Marcin TobiaszEster (Wermut – Eskadra)
31m. – Katarzyna Wikarek – Bacardi
62m. – Andrzej Piwnicki Hebron (Balon – Harpia)
70m. – Dorota Krzywicka – Sahiba po Grandorr oo (US)

Hint pod Arturem Landauem, Kreuth 2007, fot. Maciej Kacprzyk

78m. – Ryszard Sroka – Preria po Perset oo
85m. – Kamilia TobiaszMu-Zahrat (Dobryń – Mu-Gaza)

Sklasyfikowano 134 konie.

W kategorii łączonej „koń – jeździec” (HORSE & RIDER COMBINATION), w której zostały sklasyfikowane 133 pary, polscy zawodnicy wypadli następująco:

Marcin Tobiasz na Esterze i Kamilia Tobiasz na klaczy Mu-Zahrat, Topolczanki 2007, fot. Zygmunt Tobiasz

3m. – Beata Dzikowska i Cyryl (para ta dwa lata temu wygrała tę klasyfikację, a w tym roku zajmuje pierwsze miejsce w polskim rankingu rajdowym)
12m. – Artur Landau i Hint
16m. – Kamila Kart i Shanokk
23m. – Marcin Tobiasz i Ester
27m. – Katarzyna Wikarek i Bacardi
51m. – Tomasz Tura i Silvano

W tej samej kategorii, ale w klasyfikacji juniorów (JUNIORS COMBINATION) wymieniono 46 par. Tym razem Polacy niestety nie zmieścili się w pierwszej dwudziestce.

21m. – Milena Kalata i Euroland (Ecaho – Eunona)
24m. – Anna Tarnowska i Bader (Ararat – Barkarola)
30m. – Angelika Pindel i Esauł (Europejczyk – Estepa)
40m. – Olga Ciesielska i Shanokk (Santos – Sinjah)
Dodajmy, że w tegorocznych rankingach (plebiscycie 10 najlepszych zawodników w dyscyplinach jeździeckich uprawianych w Polsce – skoki, WKKW, ujeżdżenie, powożenie, rajdy długodystansowe, western, woltyżerka) umieszczonych na łamach ogólnopolskiego czasopisma hipologicznego „Konie i Rumaki”, w dziesiątce najlepszych polskich jeźdźców rajdowych – pięciu staruje w barwach Klubu Jeździeckiego Champion, a są to: Beata Dzikowska, Kamila Kart, Ewelina Preis, Olga Ciesielska, Artur Landau. Pozostali to: Dorota Krzywicka, Marcin Tobiasz, Tomasz Tura, Katarzyna Wikarek i Kamilia Tobiasz. Plebiscyt został opracowany na podstawie rankingu i wyników uzyskanych do dnia 15 października 2007 roku, które redakcja KiR otrzymała od PZJ i PLWiR.