Reklama
Kolejna edycja Arabian Futurity Europe

Aktualności

Kolejna edycja Arabian Futurity Europe

Podziel się:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email

Już wkrótce ruszy kolejna edycja popularnej i prestiżowej aukcji stanówek najpopularniejszymi ogierami, których przyszłe potomstwo będzie mogło brać udział w rozgrywanym od dwóch lat podczas Pucharu Narodów Arabian Futurity Cup (przeznaczonym dla koni pochodzących ze stanówek nasieniem licytowanym poprzez portal Arabian Futurity lub pochodzących po ogierach nominowanych przez portal).

Chociaż termin rozpoczęcia i zakończenia aukcji 2008 nie został jeszcze podany, to udostępniono już wstępną listę nominowanych ogierów – a na niej bardzo ciekawą ofertę czołowych reproduktorów, których potomstwo od kilku sezonów wyróżnia się na światowych pokazach, a więc m.in: synowie Padronsa Psyche – Psynergy i Psytadel; synowie tego ostatniego – El Amin i również utytułowany (m.in. Wiceczempion Belgii) BF Coco Junior; reprezentujący tę samą linię męską Justify (po Magnum Psyche) oraz jego półbrat po mieczu MCA Magnum Gold; zdobywca tytułów Canadian i US National Top Ten Futurity Stallion Richter MH; wzbudzający ostatnio zainteresowanie polskich hodowców i zbierający na pokazach wysokie noty zwłaszcza za typ i głowę z szyją syn Versace – efektowny Master Design; czy wreszcie czysto polskiego pochodzenia syn Ararata – Extreme, wyhodowany w Jadem Arabians w Belgii. Lista ma być wkrótce poszerzona o kolejne ogiery.

Najwyżej wylicytowanym ogierem zeszłorocznej edycji był WH Justice, za którego stanówkę zapłacono 3300 EUR, zaś zwycięzcami Arabian Futurity Europe 2007 zostały:
Czempionka: Lady Adelina DD (Psytadel – Monogrammed Lady)
Wiceczempion: Shamael Apal (Psytadel – Natsarah)
Top five: Miss Marenga (Psytadel – Marenga), Snow Boy (El Sid – Shak Shakira), Aba Kalani Khan (Ali Kan – Verbala).

Inicjatorami grupy Arabian Futurity Europe są James Swaenpoel (Swatam Arabians) i Karl Heinz Stockle (Gestut Osterhof) we współpracy z Gregorem Aymarem. Udział w aukcji może wziąć każdy, kto zarejestruje się bezpłatnie na stronie www.arabian-futurity.com – oferty składać można drogą mailową lub faksem.

Podziel się:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Reklama
Reklamy

Newsletter

Reklamy
Stigler Stud
Equus Arabians
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.