Reklama
Alishaar El Bri i Dubai Pasha dostępne w Polsce

Aktualności

Alishaar El Bri i Dubai Pasha dostępne w Polsce

Podziel się:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Alishaar El Bri, z arch. Murana Arabian Stud
Alishaar El Bri, z arch. Murana Arabian Stud

Wśród zachodnioeuropejskich ofert stanówek spływających ostatnio do naszego kraju, godną wzmianki wydaje się ta z niemieckiej stadniny Murana Arabian Stud (prowadzonej przez Michaelę Weidner i Michaela Verhoevena), która oferuje nasienie dwóch swoich ogierów czołowych. Pierwszym z nich jest interesującego rodowodu s. ALISHAAR EL BRI, harmonijny i atletyczny, syn znanego w światku arabskim og. CH El Brillo (El Shaklan – AZH Baskvaraborne/AZH Naborr) oraz LM Alishy, wnuczki og. Bey Shah. Bardzo znaczącą postacią w rodowodzie Alishaara jest jego dziadek El Shaklan – multiczempion i wybitny reproduktor, m.in. ojciec Sanadika El Shaklan, którego nieliczne porcje nasienia zostały już z powodzeniem użyte w polskiej hodowli (vide El Dorada i Andaluzja).

3-letnia Patrizia po Alishaar El Bri, z arch. Murana Arabian Stud
3-letnia Patrizia po Alishaar El Bri, z arch. Murana Arabian Stud

– To bardzo wysoki ogier, 159 cm w kłębie – mówi Michael Verhoeven. – Typowy i dający, jak do tej pory, tylko siwe źrebaki, zawsze wysokie i eleganckie, jak ich ojciec. Jego potomstwo jest dziś w Niemczech, Belgii, Kuwejcie, Danii, Wielkiej Brytanii, Czechach i Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Z naszych doświadczeń hodowlanych wynika, że Alishaar El Bri bardzo dobrze łączy się z klaczami o polskim i rosyjskim pochodzeniu. W tej chwili mamy po nim w stadninie bardzo ładną klaczkę od córki Monogramma. Będziemy ją pokazywać w sezonie 2008.

Dubai Pasha, z arch. Murana Arabian Stud
Dubai Pasha, z arch. Murana Arabian Stud

Drugim z oferowanych ogierów jest kary i egzotyczny DUBAI PASHA 1999, syn BJ Thee Mustafa i klaczy Abbas Pasha I-11/Abbas Pascha 1. Podobnie jak poprzednik, jest on także reprezentantem rodu męskiego Saklawi I or.ar. Reprezentuje też sublinię wybitnego Ruminaja Ali, dziadka bardzo dobrze nam znanego Gazala Al Shaqab. Dubai Pasha jest ogierem urodziwym i reprezentacyjnym, o wybitnie szczupaczej głowie. Miał sukcesy na europejskiej scenie pokazowej: wygrał klasę 2-latków na Czempionacie Europy w Weronie w 2000 r., a ponadto jest Narodowym Wiceczempionem Włoch.

Taman po Dubai Pasha, wiceczempion Frankfurt 2007, z arch. Murana Arabian Stud
Taman po Dubai Pasha, wiceczempion Frankfurt 2007, z arch. Murana Arabian Stud

– Potomstwo Dubai Pashy jest typowe i ma ogół karą maść – podkreśla Michael Verhoeven. – Osiągnęło znaczne sukcesy w 2007 roku: w Ströhen, w rywalizacji źrebiąt, jego źrebak został czempionem, we Frankfurcie wiceczempionem. Jego źrebięta są w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Wielkiej Brytanii, Włoszech, Belgii, Słowacji, Czechach i oczywiście w Niemczech. Dubai Pasha również dobrze łączy się z krwią polską i rosyjską.

Przedstawicielem w Polsce ogierów Alishaar El Bri i Dubai Pasha jest SK MAŁA WIEŚ (www.glowackiarabians.com.pl)

Zagraniczne ogiery są niewątpliwie interesującym uzupełnieniem dla listy reproduktorów oferowanych przez nasze stadniny państwowe. Zwłaszcza że w prywatnych rękach znajduje się już ok. 750 klaczy-matek.

Podziel się:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Reklama
Reklamy

Newsletter

Reklamy
Equus Arabians
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.