Reklama
Odrodzona hodowla w Kuwejcie

Aktualności

Odrodzona hodowla w Kuwejcie

Podziel się:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email

Kuwejt zaprezentował nową stronę internetową, poświęconą państwowej hodowli koni arabskich. Stronę poprzedza wstęp opisujący dramatyczną historię kuwejckiego stada narodowego. Pierwszy rozkwit tamtejszej hodowli przypadł na lata 20. ubiegłego wieku. Jednak po okresie systematycznego wzrostu, hodowli tej położyła kres iracka inwazja (1990) – konie zostały rozkradzione bądź wyginęły. Ocalały jedynie trzy ogiery, w tym siwe Ibrahim i Gharoon 1975 (Kaisoon – Ghroub/Galal), który dożył 2005 roku. Włożono wielki wysiłek w odbudowę stada, importując konie m.in. z Niemiec i USA. W 1996 r. opublikowano pierwszą kuwejcką księgę stadną. Miniony rok, jak czytamy na stronie, otworzył nową erę w dziejach narodowego stada w Kuwejcie, zwanego teraz Bait Al Arab (Dom Konia Arabskiego). Stadnina specjalizuje się w hodowli koni Straight Egyptian.
Strona Bait Al Arab imponuje rozmachem i bogatą zawartością, publikując nawet kuwejckie księgi stadne (4 tomy). Przejrzysty układ i piękne zdjęcia sprawiają, że nawigacja po stronie jest prawdziwą przyjemnością.

www.baitalarab-kw.com

Podziel się:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Reklama
Reklamy

Newsletter

Reklamy
Equus Arabians
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.