Reklama
Pianissima z najwyższą notą dnia

Aktualności

Pianissima z najwyższą notą dnia

Podziel się:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Pianissima, fot. Katarzyna Dolińska
Pianissima, fot. Katarzyna Dolińska

Zgodnie z przewidywaniami, Pianissima (Gazal Al Shaqab – Pianosa/Eukaliptus) także wygrała swoją klasę w rozgrywanym dziś Al Khalediah Show (Arabia Saudyjska). Zdobyła najwyższą notę dnia – 94 pkt., w tym osiem dwudziestek! Za nią uplasowały się klacze: saudyjska Laha Al Khalediah oraz Banafsaj ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich.
Poza końmi z Polski, tylko ogierowi QR Marc (Marwan Al Shaqab – Dreams/Magic Dream CAHR), amerykańskiej hodowli, a belgijskiej własności udało się pokonać konie z Bliskiego Wschodu i wygrać swoją klasę. QR Marc otrzymał tyle samo punktów (92,75, w tym cztery dwudziestki), co inny syn Marwana Al Shaqab – Baanderos (od HB Bessolea/Besson Carol), lecz lepszy wynik za typ zdecydował o jego zwycięstwie.

– Pokaz jest niezwykle emocjonujący – mówi obecny na miejscu Krzysztof Poszepczyński. – Polskie konie wyróżniają się urodą, co zostało docenione przez sędziów. Bardzo nas to cieszy! Publiczność nie reaguje może tak żywiołowo jak na innych międzynarodowych pokazach, ale trzeba wziąć pod uwagę, że są tu tylko osoby zaproszone przez organizatorów. Tak więc liczba kibiców nie jest zbyt duża, a ich zachowanie jest dość powściągliwe.

Następne dwie klasy wygrały: Eagleridge Passionata (po Sanadik El Shaklan) z notą 92,75 oraz Bilkis Begum (po Khidar) z notą 92,50.
Pozostałe trzy konie polskiej hodowli przybyłe do Rijadu, Emiliusz, Fernando i Esparto, wystąpią jutro.
Telewizja saudyjska przez cały dzień transmituje pokaz.

Zobacz także:
zwycięstwo w klasie Psyche Victorii

zwycięstwo w klasie Altisa

 

Podziel się:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Reklama
Reklamy

Newsletter

Reklamy
Equus Arabians
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.