Reklama
Pianissima wraca limuzyną

Aktualności

Pianissima wraca limuzyną

Podziel się:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Pianissima, fot. Katarzyna Dolińska
Pianissima, fot. Katarzyna Dolińska

Trójkoronowana Pianissima nie pozwoliła odebrać sobie ostatecznego zwycięstwa w Al Khalediah Show. Tytuł czempionki, który słusznie jej się należał, przywiezie do Janowa. Przywiezie też samochód marki Bentley, Mercedes lub Lexus – takimi bowiem nagrodami obdarowani zostali w Arabii Saudyjskiej wszyscy zdobywcy tytułów. Na razie fundatorzy nagród symbolicznie wręczyli właścicielom jedynie kluczyki do aut, ale po kontroli antydopingowej nic nie będzie stało na przeszkodzie w odbiorze limuzyn. Szerokiej drogi!

Michałowski Esparto zadowolić się musiał wiceczempionatem. W finale pokonał go Padrons Immage, własności króla Arabii Saudyjskiej. Można się było tego spodziewać, bo Esparto, choć wygrał klasę (91,75 pkt.), został oceniony jednak nieco niżej niż jego rywal, który otrzymał 92,25 pkt.

Pozostałe występujące dziś ogiery polskiej (a dokładnie michałowskiej) hodowli spisały się bardzo dobrze: Emiliusz (Laheeb – Emocja/Monogramm), wł. RPA, zdobył 91,25 pkt. (w tym dwudziestkę za ruch) i wygrał klasę, duńskiej zaś własności Fernando (Monogramm – Frejlina/Pepton), z notą 91,25 pkt. (w tym aż dwie dwudziestki za ruch), zajął drugie miejsce, za przyszłym czempionem, og. Padrons Immage.

Niestety, Psyche Victoria i Altis wracają z Arabii Saudyjskiej bez tytułów.
– Jesteśmy bardzo zadowoleni – mówi jednak Krzysztof Poszepczyński ze stadniny Chrcynno-Pałac. – Każdy marzy o najwyższych laurach, ale wygrana w klasie to i tak ogromny sukces Psyche Victorii i bardzo duża sprawa. Teraz chcemy, by odpoczęła. Nie planujemy na razie następnych startów. Poprzedni sezon był długi, należą się jej wakacje. Spędzi je w Belgii.
– Dziś w czasie czempionatów atmosfera była euforyczna – dodaje. – Publiczność była dużo liczniejsza, wpuszczono bowiem zwykłych widzów, spoza grona zaproszonych gości. Czempionat to tutaj prawdziwe święto.

Wynik polskich koni jest znakomity: Czempionka Klaczy Starszych, Wiceczempion Ogierów Starszych i aż pięć zwycięstw w klasach. Oby ten fantastyczny początek sezonu okazał się dobrym znakiem na cały rok!

 

Wyniki:

Czempionka Klaczy Młodszych
Sara Al Mohamadia (Marwan Al Shaqab – ZT Maghan/AB Magnum), hod. Michael Byatt oraz Harold i Dolly Orr, wł. Arabia Saudyjska

Wiceczempionka Klaczy Młodszych
FS Cayenne (AS Natsir-Apal – FS Cleopatra/Alidaar), wł. ZEA

Czempion Ogierów Młodszych
QR Marc (Marwan Al Shaqab – Dreams/Magic Dream CAHR), hod. Vicki L. i Louis F. Doyle, wł. Belgia

Wiceczempion Ogierów Młodszych
Baanderos (Marwan Al Shaqab – HB Bessolea/Besson Carol), hod. Taylor Hickman Arabians, wł. Arabia Saudyjska

Czempionka Klaczy Starszych
Pianissima (Gazal Al Shaqab – Pianosa/Eukaliptus), hod. i wł. SK Janów Podlaski

Wiceczempionka Klaczy Starszych
Eagleridge Passionata (Sanadik El Shaklan – River Oak Dimity/Arjai Summitt)

Czempion Ogierów Starszych
Padrons Immage (Padrons Psyche – Scarlett Angaell/Ansata Omar Halim), hod. Zahara Arabian Stud, wł. Arabia Saudyjska

Wiceczempion Ogierów Starszych
Esparto (Ekstern – Ekspozycja/Eukaliptus), hod/wł. SK Michałów, w dzierżawie do Ajman Stud (UAE)

Podziel się:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Reklama
Reklamy

Newsletter

Reklamy
Equus Arabians
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.