Reklama

Aktualności

Araby 2008

Podziel się:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Kalendarz Urszuli Sawickiej
Kalendarz Urszuli Sawickiej

Koniec stycznia to ostatni moment, by wybrać kalendarz na bieżący rok. Z żalem doliczyliśmy się u polskich wydawców tylko jednego, w którym królują wyłącznie konie arabskie. Jego autorką jest Urszula Sawicka, od wielu lat fotografująca konie, nie tylko araby zresztą. Koniom innych ras poświęciła drugi swój tegoroczny kalendarz.
Warto przypomnieć, że wszystko zaczęło się w 1989 roku, od wystawy indywidualnej w warszawskim Domu Kultury Wilanów. Najnowsza zaś wystawa artystki miała miejsce w ubiegłym roku w stołecznym Muzeum Myślistwa i Jeździectwa. Jej zdjęcia trafiły też na okładki i jako ilustracje wielu książek: „Dlaczego koń rży”, „Nauka jazdy konnej”, „ABC jeździectwa” oraz „Karmazyny i żuliki”.
Tegoroczny kalendarz to nie pierwsze takie wydawnictwo w jej dorobku. W 1996 roku kalendarz z jej zdjęciami wydała Stadnina Koni Janów Podlaski, w 2005 i 2006 – SK Walewice. Od 2002 roku wydaje własne kalendarze „Konie w fotografii Urszuli Sawickiej”.
Do arabów ma jednak stosunek szczególny i lubi powtarzać zdanie zasłyszane na targach końskich w Essen, że to „jedyne na świecie psy, na których można jeździć”.

 

http://magdalena.wer.pl/kal.html

Podziel się:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Reklama
Reklamy

Newsletter

Reklamy
Equus Arabians
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.