Reklama
Dyscypliny sportowe dla arabów w Stadl Paura

Aktualności

Dyscypliny sportowe dla arabów w Stadl Paura

Podziel się:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email

Organizatorzy Sportowych Mistrzostw Europy Koni Arabskich (ECAHO European Championships for Arabian Sports Horses) w Stadl Paura (Austria), które odbędą się w terminie 01–03 sierpnia br., przedstawili propozycje, program i formularz zgłoszeniowy, umożliwiający wzięcie udziału w tegorocznej edycji Sportowego Czempionatu. Przypominamy, że ubiegłorocznych mistrzostwach duży sukces odniosła Niniwa (Etogram – Niwa/Eukaliptus), hod.i wł. Katarzyny Ostrowskiej, z amazonką Agnieszką Olszewską, oraz dwa ogiery janowskie: siwy Esculap (Primo – Esparceta/Fawor) i kasztanowaty Metropolis NA (Consensus – NDL Martinique/Muscat). Elisabeth Chat, pomysłodawczyni pierwszych Mistrzostw i szefowa Komisji Sportu ECAHO w ubiegłej kadencji, mówi: „Chciałabym w imieniu Komitetu Organizacyjnego serdecznie zaprosić i namówić wszystkich polskich arabiarzy – hodowców, właścicieli, jeźdźców i miłośników związanych z końmi czystej krwi, do udziału w tegorocznej edycji Sportowych Mistrzostw Europy. Wierzymy, że w Polsce jest więcej tak utalentowanych koni jak dwukrotna złota medalistka w skokach przez przeszkody – polska Niniwa.”

W zależności od umiejętności i stopnia przygotowania konia, można wziąć pod uwagę udział w następujących dyscyplinach: ujeżdżenie, skoki, zaprzęgi (próba terenowa – driving oraz konkurs zręcznościowy w hali), speed (wyścig na 400 m), classic pleasure (podstawowe elementy jeździeckie, klasa oceniana w trzech podstawowych chodach) oraz klasy kostiumowe i starty w klasach westernowych.

W składzie sędziowskim znalazł się w tym roku dobrze znany polskim hodowcom Scott Benjamin z Kanady, który wraz z Margaret Rich z USA (w ubiegłym roku oficjalnym trenerem mistrzostw był jej syn Roy Rich, który prowadził konsultacje i treningi z zawodnikami polskimi, a w szczególności z jeźdźcami z Janowa Podlaskiego) poprowadzi szkolenie dla chętnych jeźdźców i ich arabskich wierzchowców. Serwis kowalski: Ireneusz Bochenek (POL). Koszt wzięcia udziału w treningu i wykładzie to 35 euro. Ogólna pula nagród to 6.600 euro.

formularz zgłoszeniowy

zaproszenie

program zawodów

 

Pytania zainteresowani mogą kierować na adres organizatora:

Elisabeth Chat, [email protected]

lub do Mateusza Jaworskiego: [email protected]

Podziel się:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Reklama
Reklamy

Newsletter

Reklamy
Equus Arabians
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.