Reklama
Pierwsze źrebięta QR Marca

Aktualności

Pierwsze źrebięta QR Marca

Podziel się:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
klaczka po QR Marc, fot. Suzanne Sturgill, udostępnione przez Jadem Arabians
klaczka po QR Marc, fot. Suzanne Sturgill, udostępnione przez Jadem Arabians

Niecały miesiąc temu Młodzieżowy Wiceczempion USA, syn Marwana Al Shaqab – QR Marc (od Swete Dreams po Magic Dream) po raz pierwszy wystąpił na pokazie, reprezentując nowego właściciela – belgijskiego inwestora i hodowcę Paula Gheysensa i zdobywając tytuł Młodzieżowego Czempiona I Międzynarodowego Pokazu w Al Kalediah (Arabia Saudyjska). Mniej więcej w tym czasie na świat przyszły też pierwsze źrebięta tego młodego reproduktora, którego zakup do Europy wywołał duże emocje w gronie hodowców ze względu na niespotykanie wysoką cenę, którą za niego zapłacono (4 mln USD). Tegorocznych źrebiąt ma się urodzić w sumie 80, większość w Stanach Zjednoczonych.

LC Zafirio po QR Marc,  fot. Suzanne Sturgill, udostępnione przez Jadem Arabians
LC Zafirio po QR Marc, fot. Suzanne Sturgill, udostępnione przez Jadem Arabians

To właśnie tam oraz w Argentynie urodziła się pierwsza para źrebiąt, które zdecydowano się pokazać światu. Zarówno urodzona na Florydzie klaczka (od BA Princess Siagon[Kouvay Bey x RA Miss Siagon]), jak i argentyńskiej hodowli ogierek urodziły się ciemno umaszczone, choć ogierek prawdopodobnie będzie siwy, tak jak jego mama (LC Gigis Jewel po Magnum Psyche).
W przyszłym sezonie oczekiwane są pierwsze źrebięta po ogierze QR Marc w Europie, w tym również w Polsce.

Podziel się:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Reklama
Reklamy

Newsletter

Reklamy
Stigler Stud
Equus Arabians
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.