Reklama
Puchar Silvatiki

Aktualności

Puchar Silvatiki

Podziel się:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Partycja Bereznowska na Goncie, MŚ w Compiegne 2005, fot. z arch. Silvatica Black Arabians
Partycja Bereznowska na Goncie, MŚ w Compiegne 2005, fot. z arch. Silvatica Black Arabians

Dbając o popularyzację długodystansowych rajdów konnych, dyscypliny stworzonej dla koni czystej krwi arabskiej, u nas jednak jeszcze wciąż zbyt mało popularnej, właściciele stadniny Silvatica Black Arabians przekazali środki finansowe na dofinansowanie Zawodów Ogólnopolskich w Długodystansowych Rajdach Konnych. W sezonie 2008 rozegrany więc zostanie Puchar Silvatica Black Arabians (PSBA).
Trofea będą wręczane przez cały sezon w konkursach pucharowych 1* na zawodach ogólnopolskich w ogólnej klasyfikacji. Puchar obejmuje cykl pięciu imprez (4 zawody kwalifikacyjne i ostatnie finałowe).

Zawody kwalifikacyjne to:
1. 11-13.04. – Geniusze – ZO 1*
2. 16-18.05. – Zabajka – ZO 1*
3. 20-22.06. – Geniusze – ZO 1*
4. 15-16.08. – Stare Żukowice – ZO 2*

Zawody finałowe odbędą się w Koczku w dniach 10-12 października w ramach Konkursu 2*.

Punkty w Pucharze przyznawane będą pierwszym dwudziestu zawodnikom w każdym konkursie (miejsce 20 to 1 punkt; za każde kolejne wyższe o jeden punkt więcej do miejsca 5; miejsca 1-4 punktowane są wyżej: 1 miejsce – 30 pkt., 2 miejsce – 25 pkt, 3 miejsce 20 pkt, 4 miejsce 18 pkt.). W zawodach 2* punkty uzyskane za zajęte miejsce są mnożone razy 1,2.

W klasyfikacji pucharowej seniorzy oraz młodzi jeźdźcy i juniorzy traktowani są jednakowo. W ramach Konkursu Finałowego nagrodzeni zostaną zawodnicy, którzy uzyskali najlepsze wyniki w całym Pucharze.

W ubiegły weekend rozegrano pierwsze zawody 1* z pucharowego cyklu – podczas ZO w Gieniuszach na dystansie 73 km zwyciężyła reprezentantka gospodarzy Agnieszka Zieńko z KJ BIK na 10-letnim małopolskim Mocarzu.

%alttext%%alttext% Stadnina Silvatica Black Arabians jest propagatorem i aktywnym uczestnikiem zawodów rajdowych. Właśnie od rajdów zaczęła się przygoda właścicieli – rodziny Napiórów, z końmi arabskimi. Konie z tej stadniny, m.in. Gont, Baskerville, Wariant, Maruk i Sortis uczestniczyły w zawodach rangi Mistrzostw Świata, Europy i Polski, startując w barwach klubu Hurtap Łęczyca. W tym sezonie Silvatica Black Arabians uzyskała od Polskiego Związku Jeździeckiego status Oficjalnego Sponsora Dyscypliny długodystansowych rajdów konnych w Polsce.

 

Więcej o inauguracji sezonu rajdowego piszemy w dziale Endurance:

Sezon rajdowy w Polsce rozpoczęty!

Podziel się:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Reklama
Reklamy

Newsletter

Reklamy
Equus Arabians
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.