Reklama
Duża transakcja na rynku koni arabskich

Aktualności

Duża transakcja na rynku koni arabskich

Podziel się:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email

Jak dowiadują się polskiearaby.pl, w tych dniach doszło do zawarcia jednej z największych transakcji na rynku koni arabskich w Polsce w ostatnim czasie. Właściciela zmieniło 10 klaczy, a kilka trafiło do dzierżawy. Nabywcą i dzierżawcą jest Stanisław Redestowicz, właściciel, a także hodowca ogiera Etnodrons Psyche (Padrons Psyche – Etnografia/Aloes), właściciel stadniny w Klwatach pod Radomiem, sprzedawcą zaś – Hanna Sztuka (Agricola Farm). Wśród nich znalazły się m.in. Vachta (Aspekt – Viktoria po Kumir), w prostej linii potomkini Mammony, Milady, córka klaczy MB Maarasa, z rzadko spotykanej w Polsce linii żeńskiej Bint El Bahreyn oraz bardzo ciekawa Tropicana (Endel – Tania po Bandos).
Mimo sprzedaży tak dużej liczby klaczy, Hanna Sztuka wcale nie likwiduje swojego stada. Na wcielenie do hodowli tylko w przyszłym sezonie czeka bowiem w Olszówce, na Pomorzu, 12 młodych klaczy.

– Czasem trzeba podjąć takie decyzje, o czym wiedzą doskonale wszyscy hodowcy, i wybrać pomiędzy klaczą-matką a jej potomstwem. W naszych rękach pozostają nadal przedstawicielki wszystkich linii żeńskich, które wcześniej do nas trafiły – mówi Hanna Sztuka.

Stanisław Redestowicz dodaje: – Po małej, burzliwej przerwie powracamy do hodowli koni arabskich, z tym większą energią, że tak bardzo udał nam się Etnodrons Psyche. Takie wydarzenia to dla każdej stadniny ogromna zachęta do dalszych działań.

Warto dodać, że stadnina Agricola Farm będzie w tym roku obchodzić swoje 10-lecie. W jej stajniach przebywa ponad 90 koni arabskich.

Podziel się:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Reklama
Reklamy

Newsletter

Reklamy
Stigler Stud
Equus Arabians
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.