Reklama
O Służewcu w czwartek rano i w niedzielę

Aktualności

O Służewcu w czwartek rano i w niedzielę

Podziel się:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email

W czwartek 1 maja o godz. 8.00 oraz w niedzielę 4 maja o godz. 20.00 TVP Warszawa pokaże reportaż „Pójdą konie po betonie” dotyczący stanu rzeczy na Służewcu. Reportaż Waldemara Karwata zrealizowany został 2 lata temu, ale niestety nadal pozostaje aktualny. Do tej pory nie wiadomo bowiem ostatecznie, czy będą gonitwy i kiedy. Choć, jak słyszymy w reportażu, wyścigi są dla hodowli koni tym, czym Formuła 1 dla przemysłu samochodowego, sytuacja Służewca pozostaje mocno niejasna. Umowa między Klubem Wyścigów Konnych a Totalizatorem Sportowym została co prawda parafowana, ale czeka na podpis Ministra Skarbu. Totalizator Sportowy musi mieć z kolei zgodę Ministerstwa Finansów.

– Podjęliśmy decyzję o pokazaniu tego reportażu właśnie teraz, bo nie jest nam obojętne, co i kiedy będzie się działo na torach służewieckich. Przecież już teraz powinny odbywać się gonitwy, a miejsce to powinno tętnić życiem. Nadal uważam, że Służewiec nie jest wyłącznie dla hodowców i hazardzistów, ale także (a może przede wszystkim) dla zwykłych mieszkańców Warszawy – mówi Krzysztof Dużyński, jeden z szefów stacji.

Dziś spekuluje się, że sezon rozpocznie się w drugiej połowie czerwca. U wielu osób ta data wywołuje jedynie uśmiech. Mamy jednak nadzieję, że za kolejne dwa lata reportaż będzie już nieaktualny.

Podziel się:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Reklama
Reklamy

Newsletter

Reklamy
Equus Arabians
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.