Reklama
Pierwszy czysto polski źrebak po Esparto

Aktualności

Pierwszy czysto polski źrebak po Esparto

Podziel się:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Hadiya el Haira, fot.: t-imaging.de / Volker Teuber
Hadiya el Haira, fot.: t-imaging.de / Volker Teuber

Jak poinformowała nas niemiecka stadnina Arab el Haira, własności Annette Teuber-Rieger i Volkera Teubera, kilka dni temu (dokładnie 28 maja) przyszła na świat gniada klaczka po michałowskim międzynarodowym multiczempionie (w dzierżawie do Ajman Stud) Esparto (Ekstern – Ekspozycja), od klaczy Riad Hannah (TC Kashmir – Habenda/Probat). To pierwsze źrebię Esparto, o czysto polskim pochodzeniu, urodzone w Europie.

– Zobaczyliśmy Esparto w Aachen w 2006 roku – opowiada hodowczyni Annette Teuber-Rieger. – Był tak piękny, że od pierwszej chwili stał się naszym faworytem. Gdy dowiedzieliśmy się, że będzie przez krótki czas stacjonował w centrum treningowym Franka Spönle, zamówiliśmy jedną stanówkę dla naszej klaczy Riad Hannah. Klacz ma rodowód wywodzący się z polskich linii. Jej matka Habenda (hod. SK Janów Podlaski) to córka Probata i Hajnówki po El Paso, a ojciec TC Kashmir to syn słynnego Nabora. Ta kombinacja genów – Monogramm, Eukaliptus, Probat, Nabor – wydawała nam się bardzo interesująca.

Hadiya el Haira jest równie urodziwa jak jej rodzice – kontynuuje Annette Teuber-Rieger. – Ma długie nogi, elegancką postawę i bardzo ładną głowę. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, bo ma wszystko, czego oczekiwaliśmy po tym połączeniu. W tym roku chcemy wszystkie nasze klacze pokryć Esparto: Hannah, Wierancę (Ferment – Wierana/Euben) i Anatewkę (Ecaho – Anegdota/Eldon). Mamy nadzieję, że w przyszłym roku dopisze nam szczęście tak samo jak w 2008.

Podziel się:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Reklama
Reklamy

Newsletter

Reklamy
Equus Arabians
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.